В Україні збільшили відпустки військовослужбовцям, - Кабмін

В Україні збільшили відпустки військовослужбовцям. Про це повідомили у Кабміні. Тепер захисники матимуть змогу відпочивати 30 днів.

В Україні збільшили відпустки військовослужбовцям, - Кабмін  - today.ua

В уряді повідомили, що тепер для українських військовослужбовців передбачена відпустка тривалістю до 30 діб. При цьому не можна одразу використати її повністю – лише до 15 календарних днів за один раз. Мінімальна тривалість відпустки не встановлена. Відповідну норму передбачено законом №3161-IX.

Українські захисники, які до набрання чинності законом використали 10 діб основної щорічної відпустки, мають право ще на 20 діб до кінця року. Вказано, що кожна частина відпустки надається без урахування часу, який потрібний для проїзду в межах України до місця проживання та назад. Але цей період не повинен перевищувати дві доби в один бік.

Аналогічний захід передбачений і для термінових термінів, які тепер також зможуть довше відновлювати сили на відпочинку.

Примітно, що відпустка, яка не була використана цього року, на наступний не переноситься. У разі звільнення з військової служби передбачено нарахування компенсації за невикористану відпустку.

Військовослужбовцям можуть надати додаткову відпустку у зв'язку із сімейними обставинами. Термін – до 10 днів без урахування часу на проїзд Україною туди і назад (не більше двох діб в один бік).

Також вводиться новий вид відпустки, який потрібний для лікування через поранення. Його тривалість буде пов'язана з характером травми.

Начальник управління кадрового менеджменту Адміністрації Державної прикордонної служби України бригадний генерал Олексій Харченко повідомив, що зазначені відпустки надаються за одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу. Щоб цієї норми дотримувалися, керівники підрозділів складуть графік відпусток військовослужбовців.

В Україні збільшили відпустки військовослужбовцям, - Кабмін

Курсантам вищих навчальних закладів надають канікулярну відпустку: взимку до 10 календарних днів та влітку – до 20 календарних днів без урахування часу на проїзд.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, яких фахівців мобілізуватимуть у липні насамперед.