В Україні як мінімум до 18 серпня продовжуватиметься мобілізація. Названі фахівці, яких ЗСУ найбільше потребують у липні – їх призиватимуть у першу чергу.
Начальник Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр Тищенко повідомив, що до військкоматів з власної ініціативи приходять лише 20% військовозобов'язаних чоловіків, половина із яких контрактники. Це невеликий показник від планів, які потрібно виконувати, інакше мобілізацію буде зірвано.
Найбільш затребуваними спеціальностями в армії на даний момент є артилеристи, піхота, танкісти, десантники та льотчики. ЗСУ потребує таких бійців найбільше, тому представники територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки прагнуть поповнити лави захисниками з такою підготовкою.
За словами Тищенка, кожен навчальний центр, куди після проходження медкомісії направляють майбутніх військовослужбовців, вирізняється своєю специфікою. Призовників розподіляють за фахом. Не завжди вручення повістки призводить до мобілізації та відправки на фронт.
Популярні зараз
З 1 жовтня в Україні збільшаться ціни на бензин та дизельне паливо
Кейт Міддлтон провела першу офіційну зустріч після завершення хіміотерапії
У Верховній Раді повідомили, коли Міноборони заборонить мобілізацію чоловіків до 25 років
Зарплата у Польщі: названо воєводства з найнижчими окладами по країні
Олександр Тищенко підкреслив, що в умовах воєнного стану кожен громадянин незалежно від статі та віку повинен мати при собі документ, що підтверджує його особу. У чоловіків 18-60 років має бути військово-обліковий документ.
Нагадаємо, що військовозобов'язані із проблемами зі здоров'ям поділяються на дві категорії: непридатні у мирний та воєнний час, та обмежено придатні. Останніх можуть призвати при необхідності. Є список захворювань, з якими не можна нести службу в армії. Серед них новоутворення, хвороби кровоносної, нервової та ендокринної систем, порушення обміну речовин.
Раніше було названо категорії чоловіків, які можуть служити в тилу.