Українцям обіцяють дешеві тарифи на газ вже цієї весни: уряд розробив вісім кроків

Тарифи на газ будуть дешевшими вже цієї весни. Таку думку висловив прем'єр –міністр Денис Шмигаль у своєму Facebook.

Українцям обіцяють дешеві тарифи на газ вже цієї весни: уряд розробив вісім кроків - today.ua

У своїй публікації очільник уряду розповів про вісім кроків, які підготував уряд для того, щоб встановити в Україні ринок зі справедливими тарифами на газ, які будуть прийнятні як для продавців, так і для нас, споживачів.

Отже, вісім кроків, анонсованих Денисом Шмигалем

Крок перший. Його вже зароблено. Уряд встановив граничний тариф на газ у розмірі 6,99 гривні, який діятиме до завершення опалювального сезону.

Крок другий. НКРЕКП зменшило тарифи на розподіл газу для 14 облгазів.

Крок третій. Вирішено що тарифи на опалення та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні не зростатимуть.

Крок четвертий. На нього варто звернути особливу увагу! Бо це те, що може реально полегшити життя нам, споживачам, коли знову настане сезон холодів у новому опалювальному сезоні. Уряд обіцяє низькі тарифи на газ вже орієнтовно цієї весни, за якими можна буде оптом придбати газ по тарифу "Річний". Наприклад, ті, хто купив газ за тарифом 4,70 грн у вересні 2020, на рік наперед, тепер біди не знають. Отже, не виключено, що вже цьогоріч до такої практики вдасться більше українців.

Українцям обіцяють дешеві тарифи на газ вже цієї весни: уряд розробив вісім кроків

Крок п'ятий. Встановлення прозорих і чесних правил на ринку газу. На минулому тижні АМКУ відкрив справи проти шести газопостачальних компаній, які встановили захмарні тарифи на газ. Уряд сподівається, що цей факт стане уроком для решти гравців ринку, які мають засвоїти чесні правила гри.

Крок шостий. Уряд спростив громадянам доступ до субсидій. Щоб отримати допомогу на оплату комунальних послуг, досить лише подати одну заявку. Хоча субсидію дають не всім, але ті сім'ї, для яких оплата комуналки справді непідйомна, субсидії матимуть.

Крок сьомий. Громадяни, в чиїх будинках встановлено електроопалення, отримають від держави компенсацію за скасування пільгового тарифу на електроенергію.

Крок восьмий. Він може дуже не сподобатись газовим монополістам на місцях. Уряд розробляє законопроект, який дозволить запустити процес укрупнення облгазів. Це дозволить зменшити плату за розподіл газу (абонплату).

Денис Шмигаль обіцяє, що за тими вісьмома кроками будуть ще й інші, які дозволять збалансувати ринок енергоносіїв, встановити справедливі тарифи на газ та електроенергію і, водночас, не довести до зубожіння більшість українців.

Нагадаємо, в компанії "Нафтогаз" розповіли, що робити з двома платіжками, які нерідко приходять абонентам, що змінили одного постачальника на іншого.

Шмигаль повідомив, який тариф на електроенергію буде в Україні з 1 квітня
Глава Кабміну Денис Шмигаль назвав, яким, скоріш за все, буде тариф на електроенергію з квітня нинішнього року. Хоча, за його визнанням, остаточного в...
Світлана Лобода показала, як виглядає без макіяжу
Світлана Лобода в повсякденному житті практично не користується косметикою і нерідко ділиться з шанувальниками чесними фотографіями. Примітно те, що ф...
Сало для схуднення і від застуди: 6 способів застосування свинячого жиру
Сало - корисний для здоров'я людини продукт тваринного походження. Його рекомендують включати в меню при схудненні, а також використовувати для профіл...
Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму
Перехід на літній час - це стрес для людського організму, і від нього слід відмовитися раз і назавжди. Таку думку висловив президент Української асоці...
Як прибрати посічені кінчики: 3 основні правила догляду за волоссям
Позбутися від посічених кінчиків без допомоги фахівця, на жаль, неможливо. Однак можна зробити так, щоб підстрижене волосся залишалося якомога довше к...