Військовослужбовці мають право виїхати із України у відпустку: юристи назвали умови

В Україні військовозобов'язаним чоловікам 18-60 років заборонено залишати країну. Проте деяким захисникам, які не мають відстрочки від служби, можуть дозволити виїзд. Юристи назвали умови для цього.

Військовослужбовці мають право виїхати із України у відпустку: юристи назвали умови - today.ua

Бійці мають право покинути Україну під час відпустки. Про це заявили представники Telegram-каналу "Ти ж юрист". Законною підставою для виїзду є зустріч військовослужбовця зі своєю родиною, яка перебуває за кордоном.

Щоб провести відпустку з рідними, військовослужбовцям потрібно подати рапорт на ім'я командира військової частини та зазначити таку інформацію:

• місто та адресу перебування за кордоном;
• дати виїзду та повернення;
• тип транспорту та пункт пропуску, через який планується виїзд.

Захисник також має надати документи, що підтверджують родинні зв'язки з біженцями: свідоцтво про реєстрацію шлюбу чи народження дітей.

Командир військової частини приймає рішення про дозвіл або заборону перетину кордону військовослужбовцями. У разі погодження начальник оформить наказ, який надає військовослужбовцеві право на виїзд із України. Дозвіл також має бути зазначений у відпускному квитку.

У разі негативної відповіді оскаржити рішення буде практично неможливо, тому що воно приймається в індивідуальному порядку.

Які документи потрібні військовослужбовцю для перетину кордону

Прикордонники пропустять військовослужбовця за кордон за наявності переліку документів:

  • документа, що засвідчує особу військового;
  • чинного закордонного паспорта;
  • відпускного квитка із зазначенням місця перебування бійця у період відпустки та дозволу на виїзд;
  • витягу із наказу уповноваженої особи, яка прийняла рішення про надання відпустки та права на виїзд військовослужбовцю.

Раніше повідомлялося, що в Україні збільшили тривалість відпусток для військовослужбовців.