Субсидії на оплату комунальних послуг, зокрема, на оплату газу, які держава виділяє українським споживачам, підуть на задоволення спекулятивних апетитів компаній-постачальників газу. Таку думку висловив в ефірі каналу "Україна 24" колишній міністр економіки України Тимофій Милованов.
Для того щоб механізм субсидування був ефективним, потрібна регуляторна роль держави у формуванні тарифів на газ. Бо той різнобій з цінами, який нині спостерігається в Україні, не має нічого спільного з ринком. У ньому діє спекулятивна складова.
Виходить, що компанії, які продають газ дорожче, а точніше спекулюють ним, опиняються у більш виграшному становищі, ніж ті, хто виставляє помірнішу ціну на газ. І природно, левова частка субсидії на газ піде саме їм.
Милованов навів приклад із тарифом на газ від "Нафтогазу" та від інших компаній. У "Нафтогазу" січнева ціна становить 7,22 гривні за кубометр. Є ще кілька компаній, які продають навіть дешевше, ніж "Нафтогаз". Однак середня ціна по ринку набагато вища - по 9-9,5 гривні. А в деяких постачальників, то й зовсім по 10 гривень за кубометр.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якщо ми тут застосуємо субсидії, кого ми будемо субсидувати? За рахунок нас із вами, платників податків, - ми будемо платити ту різницю в 3 гривні супермаржі, - прибуток буде йти тим монополістам, які зловживають. Тому потрібно регулювання, адже механізм субсидій не спрацює ", - підсумував Милованов.
Нагадаємо, у 2021 році субсидії на газ і в цілому на оплату коммунальних послуг будуть меншими, ніж у минулому, 2020. У бюджеті на субсидії цьгоріч закладено майже на 3 мільярди гривень менше.