Для того щоб отримати спецперепустку на транспорт у Києві, зовсім не обов'язково належати до працівників критичної інфраструктури. У КМДА розповіли, що потрібно для того, щоб заповітна спецперепустка на транспорт допомогла дістатися місця роботи без щоденного нервування.
Режим посиленого карантину почав діяти в столиці з понеділка, 5 квітня. І з цього ж дня в місті стали пускати на транспорт лише за спецперепустками. Право вільного проїзду до місць служби дано працівникам критичної інфраструктури: медикам, рятувальникам, поліцейським, працівникам комунальних служб і ще деяким людям, чия праця пов'язана з підтримкою життєдіяльності мегаполісу.
Втім, вже у понеділок зранку стало очевидно, що система дає збої. Багато людей, які належать до цієї самої критичної інфрастуктурі, не змогли потрапити на транспорт через те, що у вихідні не мали можливості забрати свої спецперепустки.
Крім того, у багатьох працівників підприємств, які продовжують цілком легально працювати і в локдаун, спецперепусток взагалі не виявилося, тому що вони для них не передбачені.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник розповів, як можуть отримати спецперепустку на транспорт працівники некритичної інфраструктури.
"Якщо на підприємстві вважають, що не можуть впоратися без співробітників на роботі, вони звертаються до адміністрації (у нас найближчим часом буде оприлюднено порядок отримання), обгрунтовують необхідність присутності людей і отримують пропуску, щоб люди могли вийти на роботу", - пояснив чиновник .
Нагадаємо, в КМДА нагадали, що спецперепустка - це не проїзний квиток, і вона не скасовує плати за проїзд. Крім спецперепустки, кожен пасажир повинен мати при собі документ, що засвідчує особу.