Проїзд у столичних електричках хочуть підвищити до 79 грн

Столична влада з квітня поступово підвищує вартість проїзду в громадському транспорті. Проїзд в маршрутках вже подорожчав до 10 грн, на черзі електрички і метро.

Проїзд у столичних електричках хочуть підвищити до 79 грн - today.ua

Якщо в "Київському метрополітені" поки про подорожчання не говорять, то що стосується електричок, то вартість проїзду хочуть збільшити до 79 грн. Необхідність підвищити ціну проїзду в київській електричці продиктована відсутністю у комунального підприємства "Київпастранс" власної залізничної інфраструктури та ремонтної бази залізничних вагонів. Комунальне підприємство змушене оплачувати рахунки за користування інфраструктурою "Укрзалізниці", що несе за собою великі витрати. Через це на підприємстві вважають цілком обґрунтованим підвищення цін на проїзд в електричках, автобусах, тролейбусах і трамваях. Проїзд у столичних електричках хочуть підвищити до 79 грн Для автобусів, тролейбусів і трамваїв економічно обгрунтованою була б ціна 25 грн, для електрички - 79 грн, вважають в "Київпастрансі". Нинішні 8 грн або 10 грн проблему не вирішують і можуть привести до економічного колапсу підприємства.

Через карантинні обмеження обсяг пасажирських перевезень громадським транспортом знизився на 39%, а значить знизилися і доходи. Покривати їх нікому, хоча частково йдуть розмови про те, щоб залучити до процесу місцеву владу.

Вартість проїзного квитка складається з собівартості перевезення - зарплат, паливно-мастильних матеріалів, обслуговування та ремонту рухомого складу. Всі ці складові за рік додали в ціні, а зарплати працівників і вартість проїзду практично не підвищилися.

Раніше повідомлялося, що витрати на проїзд пільговиків хочуть покласти на плечі звичайних пасажирів, які не мають пільг на проїзд.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua