Загальна мобілізація: в Україні не випускають за кордон хлопців до 18 років

В Україні проводиться мобілізація, тому чоловікам віком 18-60 років заборонено залишати країну. Стало відомо, що перетинати кордон забороняють і неповнолітнім юнакам. Про це повідомив юрист Максим Боярчуков.

Загальна мобілізація: в Україні не випускають за кордон хлопців до 18 років  - today.ua

Наразі у нашій державі немає прямих обмежень на виїзд осіб чоловічої статі віком 16-17 років. Однак на практиці він може зіткнутися з труднощами при бажанні залишити межі України.

Неповнолітні громадяни, які навчаються за кордоном, побоюються приїжджати додому на канікули. Юрист заявив, що це небезпідставно.

"Теоретично неповнолітні хлопці (17 років), які вже рік і більше навчаються у школі чи вузі за кордоном, можуть виїхати за межі України. Однак практично є більш ніж достатньо механізмів заборонити виїзд такій особі. У силу положень закону "Про прикордонний контроль" , підставою для відмови у перетині державного кордону є відсутність документів, необхідних для в'їзду до держави прямування, транзиту у передбачених законодавством випадках", - пояснив правозахисник.

Зазначено, що рішення про відмову у виїзді з України може бути мотивоване відсутністю документа навіть без зазначення якого саме.

Загальна мобілізація: в Україні не випускають за кордон хлопців до 18 років

Щодо українців з 16 років, які мають вигляд на тимчасове проживання в іншій країні, наприклад, польську "карту побуту", для них також немає винятків із правил. Їм також потрібно буде пред'явити документ, що підтверджує право на виїзд за кордон в умовах воєнного стану.

А повнолітніх студентів іноземних вишів точно не випустять із України.

"Починаючи з вересня 2022 року чоловікам-студентам виїзд за кордон заборонено. Станом на сьогодні позиція Державної прикордонної служби залишається незмінною. Студенти не підлягають призову, але це не означає, що їм дозволено виїжджати за кордон", - цитує Боярчукова РБК.

Раніше було названо чоловіків, які після мобілізації мають право служити в тилу.

ДЖЕРЕЛОРБК