Ванна стане розкішшю: водоканали влітку масово відключатимуть українцям воду під виглядом ремонтів

Автор: Леся Ловіцька

Українців попередили про можливі проблеми із водопостачанням. Вони будуть пов'язані з тарифами на послугу, які відмовилися піднімати, незважаючи на економічну необхідність.

Ванна стане розкішшю: водоканали влітку масово відключатимуть українцям воду під виглядом ремонтів - today.ua

Підвищення граничних цін на електроенергію для бізнесу до 7,2 тис. грн за МВт/год вплине на роботу водоканалів у години пік. Підприємства можуть ув'язнути у боргах. Прийде або відключати електрику, або покривати витрати із бюджету.

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення підвищити тарифи практично для всіх водоканалів. Українців зобов’язали платити за воду більше в середньому на третину. Міненерго та Президент України Володимир Зеленський розкритикували це рішення, тому НКРЕКУ не стала підвищувати тарифи. Споживачі залишилися задоволеними, але цього не можна сказати про співробітників водоканалів.

Директор Аналітичного центру "Асоціація міст України" Ярослав Рабошук нагадав, що тарифи на світло підняли, а на воду заборонили. Водоканалам потрібні кошти, щоб сплатити за електроенергію.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

"Щоб не шкодити населенню, відключатимуть подачу електрики не для насосів, що подають воду, а для робочих приміщень водоканалів. Насос працює, вода є, а головний офіс з бухгалтерією, що виробляє відповідні прорахунки, і пульт управління - знеструмлені", - зазначив експерт.

На думку фахівця, є велика ймовірність того, що українці отримуватимуть воду за графіком, а не цілодобово, як вони звикли.

Експерт з питань ЖКГ, тарифів та питань комунального господарства Олег Попенко звернув увагу на вплив підвищення тарифів на електроенергію на роботу водоканалів, особливо в пікові години. За його словами, до тарифів від НКРЕКУ слід додати націнку обленерго.

"Це дуже великі, європейські ціни. Водоканали дозволяють собі профанації - заявляти про відключення води. Звичайно, на це ніхто не піде. Обмежувати подачу води теж вони не можуть. Максимум - відключення в години мінімального навантаження з 13.00 до 15.00", - зауважує експерт .

Попенко навів приклад Київтеплоенерго, яке відключає гарячу воду у будинках столичних мешканців на все літо і пояснює це ремонтом, а за фактом це робиться для того, щоб скоротити витрати.

"Інші водоканали можуть зупиняти подачу води під виглядом ремонту", - цитує аналітика "Фокус".

Ванна стане розкішшю: водоканали влітку масово відключатимуть українцям воду під виглядом ремонтів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому не можна запровадити усереднений тариф на воду Україною, він різний у кожного населеного пункту. Вартість комунальної послуги залежить від її доступності та кількості абонентів.

Раніше повідомлялося, що в Україні змінилися пікові години споживання електроенергії. Споживачам повідомили, як заощадити на комуналці.