В Україні спростять мобілізацію: всім військовозобов'язаним присвоять електронні коди

В Україні вирішили вдосконалити процес мобілізації. Стало відомо, що всі військовозобов'язані отримають електронні коди, які спростять призов до ЗСУ.

Українські військкомати готуються перейти до єдиної електронної бази. Усі дані про військовозобов'язаних, які зараз представлені у паперовому вигляді, перенесуть до комп'ютерних програм. Кожному чоловікові віком 18-60 років присвоять електронний код.

Електронні коди видаватимуть не лише військовозобов'язаним, а й призовникам, а також резервістам. Наразі електронна база перебуває на стадії розробки. Коди, які вручатимуть українцям, складатимуться з 19 цифр та шифруватимуть у собі всю особисту інформацію про власника. Процес формування бази даних має завершитися до кінця цього року, а потім її зможуть використати усі уповноважені силові структури.

Очікується, що код міститиме не лише персональні дані українця, а й показуватиме, де він знаходиться. Це значно спростить роботу військкоматів, бо чоловіків не доведеться шукати. Зазначені коди вклеять кожному у його військовий квиток.

Як присвоюватимуть електронні коди

Процедура нагадуватиме вручення повісток. Громадяни, які офіційно працевлаштовані, можуть отримати спеціальний виклик від представників військкоматів, які прибули на їхні робочі місця. У документі буде зазначено зобов'язання з'явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для актуалізації даних. Щодо офіційно безробітних осіб, їх закликають добровільно з'явитися до ТЦК та СП.

В Україні спростять мобілізацію: всім військовозобов'язаним присвоять електронні коди

Завдяки зазначеному нововведенню, повістки вручатимуть абсолютно всім, навіть чоловікам з "білим квитком" та звільненням від служби у воєнний період. Їм також потрібно буде відвідати військкомат і, можливо, навіть пройти медкомісію.

Раніше повідомлялося, яких фахівців насамперед мобілізуватимуть влітку 2023 року – у них виникла гостра потреба.

ДЖЕРЕЛОgsminfo.com.ua