В Україні посилили правила щодо виїзду дітей за кордон під час війни

В Україні змінили правила виїзду за кордон дітей, які потребують супроводу. Зокрема, з'явилися нові вимоги щодо оформлення довіреностей.

В Україні посилили правила щодо виїзду дітей за кордон під час війни - today.ua

Так, тепер усі довіреності, видані без використання спеціальних бланків нотаріальних документів на білих аркушах паперу та завірені нотаріусом, потребуватимуть підтвердження.

У Державній прикордонній службі України заявили, що недійсними вважаються всі бланки, які видавалися після 23 травня. Таким чином, такі довіреності можуть бути відхилені прикордонниками, і дітей з супроводжуючими можуть не випустити за кордон до моменту отримання підтвердження від нотаріуса про видання такої довіреності.

В Україні посилили правила щодо виїзду дітей за кордон під час війни

Нові вимоги варто врахувати батькам, які мають подібну довіреність і планують відправити свою дитину за кордон на відпочинок та оздоровлення у супроводі третіх осіб. Їм слід зробити нову довіреність уже на спеціальному бланку, щоб дитину на кордоні не завернули назад.

Як відомо, дітям до 18 років виїзд за кордон не заборонено. Ставати на військовий облік юнаки мають з 16 років. І, відповідно, потрібно не тільки стати на облік, а й отримати приписне. Військовозобов'язаними стають чоловіки віком від 18 років. До цього часу їм не повинні перешкоджати перетину кордону, проте такі випадки на кордоні бувають.

Раніше повідомлялося, хто під час дії воєнного стану може виїхати на лікування за кордон.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news