В Україні подешевшали огірки, помідори та капуста: скільки коштують сезонні овочі

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні у середині червня змінилися цінники на деякі овочі. Зокрема, подешевшали огірки, помідори та капуста. Зниження цін пов'язане зі збільшенням на ринку пропозиції цих овочів.

В Україні подешевшали огірки, помідори та капуста: скільки коштують сезонні овочі  - today.ua

Наприкінці тижня українські тепличні комбінати відвантажували огірок по 30-65 грн/кг (0,82-1,78 дол./кг), що в середньому на 25% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

За словами аналітиків, на зниження вартості огірків вплинув сезонний фактор, адже на ринок почали надходити більші обсяги овочів, як із стаціонарних тепличних комбінатів, так і літніх теплиць. Також починається збирання врожаю ґрунтових огірків.

Експерти наголосили, що, незважаючи на зниження цін на огірки, українські комбінати відвантажують їх у середньому на 62% дорожче, ніж на початку червня 2022 року.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

У супермаркетах огірки на сьогоднішній день продають від 64 грн. за кг. При цьому вартість овочів залежить від сорту. В наявності огірки довгоплідні, які дорожчі - в середньому 69,99 грн за кг. Короткоплідні огірки в середньому продаються по 64,90 грн/кг. Огірки сорту "Естафета" найдорожчі. За кілограм доведеться віддати від 99,40 грн.

В Україні подешевшали огірки, помідори та капуста: скільки коштують сезонні овочі

Также подешевели и помидоры. Средняя стоимость помидор снизилась до 68,92 грн за кг с 84 грн в конце мая. Килограмм розовых помидоров в среднем стоит 118,97 грн, а помидоры сливка в супермаркетах можно купить на сегодняшний день за 114,34 грн. 

В Україні подешевшали огірки, помідори та капуста: скільки коштують сезонні овочі

Щодо цін на капусту, то кілограм молодої капусти, станом на 11 червня, коштує 49,65 грн. Білокачанна капуста старого врожаю продається по 54,14 грн за кг. Найдешевше капусту можна купити в "Ашані" та Novus.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

В Україні подешевшали огірки, помідори та капуста: скільки коштують сезонні овочі

Раніше повідомлялося, що українські супермаркети оновили ціни на черешню та полуницю.