Шахраї дісталися вже й до комунальних платежів громадян. Українцям почали надсилати фальшиві платіжки за електроенергію. Сплативши за вказаними рахунками, деякі громадяни вже втратили свої гроші.
Шахрайський механізм простий і навіть не потребує від аферистів спеціальних знань - на відміну від їхніх "колег", що орудують із банківськими картками громадян. У поштову скриньку клієнта кидають фальшиву платіжку за електроенергію, в якій геть усе таке саме, як у справжній. Усе, крім одного – номера рахунку, на який треба переказати гроші. Декілька таких історій вже трапилось на Закарпатті.
Так, п'ятеро споживачів електроенергії поскаржились до поліції, що їм прийшли фальшиві платіжки за електроенергію, на які вони переказали гроші. Сумарно ці п'ятеро споживачів втратили близько півтори тисячі гривень. Та, якби в справу не втрутилась поліція, то обдурених було би значно більше, а сума втрачених ними грошей набагато вищою.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Закарпатські поліцейські вийшли на слід жителя Виноградова, який знайшов собі такий спосіб "заробітку". Спритника викрили, і зараз із ним працює слідство.
А енергетики тим часом попереджають не лише закарпатців, але й усіх громадян: звіряйте номери рахунків, які містяться в платіжках на електроенергію з тим, що є на сайті обленерго. А ще краще – розраховуйтесь за спожитий енергоресурс безготівково: через особисті кабінети та інші електронні сервіси.
Енергетики також звертаються із проханням до молодих людей: допоможіть своїм літнім родичам і сусідам сплатити за комунальні послуги через електронні сервіси, і тоді вони не стануть жертвами аферистів, що розсилають фальшиві платіжки за електроенергію та інші спожиті ресурси.