Українцям розповіли, як в лютому не переплатити за газ: у кого будуть найвищі платіжки

З лютого і до кінця березня в Україні діятиме єдиний тариф на газ - 6,99 грн за кубометр. Однак, в платіжках деяких громадян тарифи можуть виявитися вищими. Це станеться у тому випадку, якщо невчасно подати показники лічильника за січень.

Українцям розповіли, як в лютому не переплатити за газ: у кого будуть найвищі платіжки - today.ua

Тим, хто платить за газ не по лічильнику, у лютому розрахують платіжку по тарифу 9,9 грн за кубометр, що на 40% вище, ніж буде у більшості споживачів.

Щоб не переплатити за газ у лютому, важливо вчасно подати показники лічильника за січень - з 1 по 5 лютого, і робити це щомісяця у зазначені дати. Щоб перестрахуватися, зафіксуйте показники лічильника на камеру, і у разі потреби покажіть цифри облгазу.

Передати показники лічильника можна через особистий кабінет на сайті Оператора ГРМ, за телефоном, або традиційних способом записати показання лічильника в отриману квитанцію.

В той самий час, крім власне тарифу за газ, українця окремо платять за доставку газу.Формула для розрахунку вартості доставки газу в січні змінилася, і якщо раніше плата розраховувалася, виходячи з показань лічильника, то тепер споживачі будуть платити мінімум за 39 куб.м, навіть якщо використали набагато менше. Навіть якщо протягом року споживач не спалить жодного кубометра газу, йому все одно доведеться платити за доставку газу.

Раніше повідомлялося, які ціни на газ встановили газзбути на лютий 2021 року.

ДЖЕРЕЛОgazpravda.com.ua