Українцям повідомили, що буде з цінами на оренду квартир у Києві та інших містах восени

Українцям повідомили про майбутні зміни на ринку нерухомості. Стало відомо, що буде з цінами на оренду квартир у Києві та інших містах.

Українцям повідомили, що буде з цінами на оренду квартир у Києві та інших містах восени - today.ua

Що буде з орендою квартир у Києві

Максимальним попитом у столиці та інших містах користуються однокімнатні квартири. Очікується подорожчання оренди, незважаючи на часті обстріли Києва. Ціни зростуть вже восени.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта зазначив, що у новому сезоні люди приїжджатимуть на навчання та вирішуватимуть житлові проблеми:

"Так психологічно пов'язано, що саме осінь змінює вимоги до житла – люди переїжджають з одного до іншого об'єкту. Плюс повертаються переселенці із заходу України, з-за кордону люди також повертаються, отже, кількість населення у Києві збільшується – у зв'язку із цим оренда дорожчає ".

Оренда однокімнатних та двокімнатних квартир вже подорожчала за місяць на 10%. На вартість впливають близькість до метро, наявність розвиненої інфраструктури – ціни будуть нижчими у спальних районах. Найдорожче житло – у центрі та у Печерському районі столиці, а найдоступніші – у Дарницькому та Деснянському районах.

У Києві очікується активне зростання вартості арени житла до середини жовтня, а потім ціни стабілізуються та залежатимуть від рівня безпеки у місті.

Що буде з орендою квартир в інших містах

З початком повномасштабної війни орендувати квартири у містах стало дорожче, особливо у регіонах, які активно приймають переселенців. Експерти ринку нерухомості вважають, що власники житла можуть перерахувати вартість оренди вже до кінця серпня.

Аналітик Вікторія Берещак вважає, що оренда житла незабаром подорожчає:

"Наприкінці серпня і у першій половині вересня ціни на оренду будуть зростати. Це пов'язано з бізнес-сезоном, що починається, тобто люди повертаються до роботи після літнього відпочинку. Також з вересня починається навчання у вузах. Буде високий попит на оренду житла серед абітурієнтів, студентів, особливо у містах-мільйонниках, там, де найбільша навчальна інфраструктура".

Українцям повідомили, що буде з цінами на оренду квартир у Києві та інших містах восени

Берещак вважає, що в майбутньому тенденція до завищення цін на квартири може змінитися, і власники будуть змушені знизити цінники на тлі зменшення попиту. Зараз у багатьох українців немає вибору, і вони змушені платити за об'єкти набагато більше за їхню ринкову вартість:

"Такі цінники на оренду житла, які зараз бачать українці, це не нормально. Націнка від власників іноді просто вражає, коли дивишся на квартиру та не розумієш, за що треба віддавати такі гроші".

Раніше повідомлялося, що в Україні подорожчали квартири як на первинному, так і на вторинному ринку.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua