Українців автоматично переведуть на нові тарифи на газ: коли закінчиться пільговий період

Автор: Лобанова Єлизавета

У січні українцям встановили фіксовану вартість газу (6,99 грн за кубометр), однак, протримається вона тільки до березня 2021 року. Потім українців переведуть на річні контракти і тарифи знову зміняться. Перевагою є те, що після цього ніхто більше не зможе змінювати встановлену вартість газу до закінчення терміну контракту.

Українців автоматично переведуть на нові тарифи на газ: коли закінчиться пільговий період - today.ua

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив про те, що зараз тривають переговори з парламентським комітетом і газорозподільними компаніями з питання встановлення для населення річного тарифу.

За допомогою річних контактів платити за газ українці будуть менше. Особливо, якщо укладати контракт влітку, коли вартість газу нижче. Тоді щомісячна оплата навіть взимку буде не такою високою, як зараз.

Вже з 1 лютого максимальний тариф на газ становитиме 6,99 грн, тоді як в січні він доходив до 10 грн за куб. Якби українці мали можливість закупити газ минулого літа, то вони платили б щомісяця не більше 5 грн за кубометр.

Популярні зараз

Названо українські міста, які планує захопити Путін

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях

З 1 лютого буде також встановлений максимальний тариф на доставку газу. Якщо зараз абонплата досягає 2,45 грн, то з наступного місяця вона впаде до 1,79 грн за кубометр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Уряд підготував ще кілька кроків, щоб українці вже зовсім скоро могли платити за газ менше. Зокрема, громадянам спростили доступ до субсидій і скасували штрафи і пеню за несплату комуналки в січні.

Також українцям компенсують підвищення тарифу на електроенергію у зв'язку зі скасуванням пільгового тарифу.