Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі

Після підвищення тарифів на опалення українці активно почали скуповувати лічильники на тепло, адже переплачувати не хоче ніхто. З початку січня попит на лічильники виріс на 20% в порівнянні з 2020 роком, повідомив в.о. директора ТОВ "Тепло Облік" Олександр Назаренко.

Українці почали скуповувати лічильники на опалення: ціни на найпопулярніші моделі - today.ua

Серед асортименту лічильників є як електричні, так і механічні моделі. Українці вибирають пристрої іноземного виробника, але на ринку є і бюджетні українські лічильники, які коштують дешевше. Якісні прилади служать від 15 до 25 років, тому є сенс заплатити більше, але отримати кращий прилад. Окупність такого лічильника - 6-7 років.

Найпопулярніші моделі теплових лічильників серед українців:

  1. Multical 302 (виробництво Данії, Kamstrup) - один з найдорожчих лічильників на ринку. Його вартість варіюється від 5500 до 8500 грн;
  2. Sharky 774 (виробництво компанії Diel) вартістю від 5600 до 8500 грн;
  3. Ultraheat T-230 (виробництво німецької компанії L&G metering) представлений в трьох комплектаціях: без передачі даних, з провідний передачею даних, з радіопередачею. Ціна залежить від комплектації і варіюється від 3500 до 8500 грн.

Лічильник на тепло можна поставити на цілий будинок, і окремо на конкретну квартиру. Без установки лічильника фактична плата за тепло на "квадрат" складає десь 38-38,5 грн. З лічильником вийде приблизно по 30-32 грн на "квадрат".

Окремі лічильники на кожну квартиру стоять тільки в нових будинках, де є горизонтальне розведення подачі тепла, і на поверхах вже йде розподіл по квартирах.

Раніше в "Київтеплоенерго" роз'яснили, чому вартість опалення в січневих платіжках побила всі рекорди.

ДЖЕРЕЛОubr.ua