Українці отримують платіжки за опалення з величезною різницею в цифрах: чому відрізняються тарифи в регіонах

Автор: Лобанова Єлизавета

Платіжки за опалення відрізняються в регіонах України, і деякі громадяни зобов'язані платити по кілька тисяч гривень на місяць. Багато хто вимагає провести їм перерахунок, інакше оплачувати комуналку люди відмовляться. Як з'ясувалося, на цифри в платіжках впливає некоректна установка лічильників тепла і різниця в тарифах на розподіл газу.

Українці отримують платіжки за опалення з величезною різницею в цифрах: чому відрізняються тарифи в регіонах - today.ua

Часто в одному багатоквартирному будинку, плата за опалення в різних квартирах може відрізнятися в кілька тисяч. За одні й ті ж квадратні метри хтось платить 500 гривень, а хтось - 7 тисяч гривень.

Вся справа в лічильниках на опалення, які українці почали масово встановлювати після підвищення тарифів. Але для того, щоб цифри у квитанціях були коректними, лічильники треба встановлювати або всім жителям будинку, або нікому, інакше платити за тепло люди будуть з великою різницею.

Ще більше економити на оплаті за опалення допоможе утеплення будинків і модернізація системи опалення в них. Це можливо в будинках, де створені ОСББ. Жителі самі збирають гроші на потреби будинку і замінюють вікна, системи опалення, тощо.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Різниця сум у платіжках в різних регіонах України також залежить від тарифів на розподіл газу. Якщо раніше для жителів одних областей вона становила 50 коп. / куб. м газу, для інших - до 3 грн. / куб. м, то з січня в усіх областях гранична ціна на розподіл не перевищує 1,79 грн./куб. м.

Нагадаємо, мешканці Києва в січні прийшла платіжка за опалення з сумою 12 тисяч гривень за квартиру площею 85 квадратних метрів.