Українці можуть за три дні отримати безкоштовне житло від держави: як подати заяву

Частина українців може отримати безкоштовне житло від держави. Йдеться про людей, які постраждали через військову агресію з боку РФ і стали переселенцями (ВПО).

Українці можуть за три дні отримати безкоштовне житло від держави: як подати заяву - today.ua

Внутрішньо переміщені особи можуть стати на облік для надання безкоштовного тимчасового житла. Воно насамперед передбачено для найвразливіших категорій осіб: малозабезпечених людей, вагітних жінок, громадян, які втратили працездатність, багатодітних сімей та тих, чиї будинки зруйновані під час бойових дій.

Юристи БФ "Право на захист" повідомили у Telegram деталі ініціативи. Вказано, що житло надають за його наявності та у порядку черговості.

Як подати заяву на отримання безкоштовного житла

Претенденти на житло мають звертатися до органу місцевого самоврядування, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або військово-цивільної адміністрації за місцем обліку ВПО. Далі необхідно подати заяву до уповноваженого органу, у межах регіону якого вони перебувають на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про переселенців.

До заяви слід додати:

  • копії документів, що засвідчують особу та підтверджують українське громадянство;
  • копію ідентифікаційного коду (податкового номера);
  • копії документів, що підтверджують родинні стосунки заявника з членами його сім'ї;
  • копію довідки ВПО про взяття на облік у Єдиній інформаційній базі даних та копії відповідних довідок членів сім'ї;
  • копії документів, що підтвердять пріоритетність у наданні житла.

Уповноважений орган, до якого звертаються переселенці із заявою про взяття на облік, повинен надати опис документів із зазначенням інформації про дату подання та реєстрацію заяви, реєстраційний номер заяви та список доданих документів. Також має бути підпис посадової особи, яка прийняла їх.

Посадова особа реєструє заяви ВПО. Для кожної сім'ї заводять облікову справу, надають номер та проводять його ідентифікацію. Рішення про взяття на облік для отримання безкоштовного житла або відмову у ньому приймається протягом одного робочого дня після подання заяви.

Українці можуть за три дні отримати безкоштовне житло від держави: як подати заяву

При надходженні до фонду житла для тимчасового користування переселенцями уповноважений орган протягом трьох робочих днів зобов'язаний прийняти рішення щодо його надання ВПО.

Раніше повідомляли, що в Україні подорожчає житло на вторинному ринку.