Українці можуть платити за комуналку на 1000 гривень менше: як заощадити

Українці зможуть платити менше за комуналку не тільки в разі отримання субсидії, а й за наявності лічильників. Наприклад, без встановленого лічильника на газ сума в платіжках буде вдвічі більше. Про це розповів глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

Українці можуть платити за комуналку на 1000 гривень менше: як заощадити - today.ua

В середньому за місяць українська сім'я споживає близько 3-4 кубометрів газу, при нормі 6 кубометрів. Установка лічильника дозволить заощадити гроші на оплаті комуналки, адже тоді українці будуть платити за фактично використаний обсяг газу, а не за встановлену норму. Українці можуть платити за комуналку на 1000 гривень менше: як заощадити З лічильником економія за газ складе приблизно 360 грн на рік. Лічильник окупиться за 10-12 років. Його установка в будинку з усім оснащенням буде коштувати, в залежності від виробника, близько 6-9 тис. грн. Окупність лічильника в будинку з газовою колонкою буде ще менше - 4-5 років. Власники приватного будинку площею до 100 кв.м, які в місяць споживають для опалення до 400 "кубів", окуплять газовий лічильник за 1-2 роки.

Фактично квартирі без лічильника налічують за газ вдвічі більше. Таким чином, взимку з лічильником можна буде заощадити на оплаті комуналки мінімум 1000 гривень.

Нагадаємо, що з 1 лютого в Україні почали діяти знижені тарифи на газ і послуги з його розподілу. Відтепер максимальна вартість доставки одного кубометра обійдеться українцям в 1,79 гривні, а вартість власне газу буде не вище 6,99 грн за кубометр.

Раніше повідомлялося, хто в Україні за новими правилами має право на отримання субсидії на комуналку, і що для цього потрібно зробити.

ДЖЕРЕЛОdengi.ua