У Києві розкрили нову шахрайську схему з криптовалютою: на чому наживаються шахраї

Автор: Лобанова Єлизавета

У Києві викрили шахраїв кол-центру, які наймали на роботу людей для виманювання грошей в українців через підпільні онлайн-біржі із продажу криптовалюти.

У Києві розкрили нову шахрайську схему з криптовалютою: на чому наживаються шахраї - today.ua

Наймані співробітники затриманої організації повинні були продзвонювати базу "клієнтів" і пропонувати їм вкласти кошти в криптовалюту, акції та обіцяли регулярний дохід з "інвестованих" коштів.

Заздалегідь зловмисники створили вебсайти, схожі на відомі онлайн-біржі, і жертва, що попалася на гачок під пильним інструктажем працівника "колл-центру", заходила на один з таких ресурсів, вводила дані своєї банківської картки (у тому числі і CVV-код, зазвичай на на зворотному боці карти), і в неї списувалися кошти. Шахраї отримували свій заробіток.

Іноді деяким клієнтам на карту скидали якийсь прибуток, щоб "схема" виглядала правдоподібно. Це стимулювало людей вкладати ще більше коштів.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 травня

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Мінімальну зарплату українським суддям з ВРП підвищили до 236 тысяч гривен

ГУР атакувало завод з виробництва стратегічних бомбардувальників Ту-22М у Казані

Коли "клієнт" наступного разу скидав зі своєї картки на сайт значно більшу суму, "колл-центр" припиняв виходити на зв'язок.

Зазвичай "клієнтами" ставали випадкові люди, чиї мобільні номери перебувають у базах даних, до яких легко отримати доступ.

У Києві розкрили нову шахрайську схему з криптовалютою: на чому наживаються шахраї

За ошуканих українців співробітники отримували непоганий заробіток. Якщо жертва платила 150 доларів, працівник отримував 50 доларів, якщо 250 доларів – працівник отримував бонус 70 доларів. Найкращі співробітники могли "дослужуватись" навіть до iPhone 14.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Офіс зловмисників, які обманювали простих громадян, знаходився за адресою вул. Джона Маккейна, 1, на 8 поверсі у квартирі 137. За справу наразі взялися правоохоронні органи.

Раніше повідомлялося, як робити покупки в Інтернеті, щоб не стати жертвою шахраїв.