Приватні маршрутні перевізники Києва просять призупинити їх роботу в період локдауна. Через жорсткі обмеження і зменшення кількості пасажирів, їм загрожує банкрутство. Про це повідомив глава Асоціації перевізників Києва та Київської області Ігор Мойсеєнко.
Перевізники пропонують залишити пасажирам трелейбуси, метро і трамваї, щоб ті могли пересуватися по місту.
"Ми будемо просити київську міську владу офіційно припинити роботу маршрутних таксі. Залишити тільки автобуси, тролейбуси, трамваї і метро. Проблема навіть не в 11 пасажирах (50% пасажирських місць в маршрутці, - ред.), які не дають покрити навіть витрати на пальне , а проблема з водіями ", - заявив Мойсеєнко.
Водії не можуть обмежити кількість людей, які заходять в салони, і через це вони платять великі штрафи. На сьогоднішній день на приватних водіїв складено понад 100 протоколів на 17 000 грн штрафу за порушення карантинних обмежень. Водії більше не в силах так працювати, і почали самовільно повертатися в таксопарки.
"У нас за ці два дні багато конфліктних ситуацій: людям потрібно їхати на роботу, вони не хочуть чути про обмеження, вони блокують двері, б'ють вікна, лізуть в бійку до водіїв і водії відмовляються працювати", - додав Моїсеєнко.
Якщо так буде тривати і далі, то більшість приватних перевізників збанкрутують. Згідно з карантинними обмеженнями, дозволено перевозити не більше 50% пасажирів за кількістю місць в салоні.
"Возити по 11 пасажирів - дуже збитково для нас. Якщо ми просто стоїмо, ми зазнаємо збитків. Якщо ми працюємо, ці збитки ще більше", - додав глава Асоціації перевізників Києва.
Мер Києва Віталій Кличко вважає заяву Моїсеєнко маніпуляцією, так як весь транспорт у Києві по суті неприбутковий. Замінити маршрутки нічим, тому місцева влада не допустить саботаж перевізників.
Нагадаємо, з 27 березня проїзд у столичному транспорті підвищиться з 8 до 10 гривень. Подорожчання торкнеться 30-40% маршруток в Києві.