У Києві з'явився новий спосіб оплати за проїзд у громадському транспорті

У громадському транспорті Києва з'явився новий спосіб оплати за проїзд. Про це повідомили на офіційному порталі столиці.

У Києві з'явився новий спосіб оплати за проїзд у громадському транспорті - today.ua

Тепер жителі Києва мають можливість розплачуватись за проїзд за допомогою Apple Pay. Для цього потрібно буде просто піднести смартфон до валідатора.

Нова послуга доступна для власників iPhone або Apple Watch будь-яких моделей. Функція оплати за допомогою Apple Pay отримала назву Експрес-проїзд.

Голова цифрової трансформації Києва та заступник голови КМДА Петро Оленич прокоментував новацію:

"Режим "Експрес-проїзд" забезпечить захищеність, зручність та безпеку оплати проїзду для пасажирів громадського транспорту. Оплата пристроєм Apple в один дотик зробить поїздку до пункту призначення легшою та швидшою".

Як додати функцію оплати проїзду в айфон

Для підключення функцію слід додати дебетову або кредитну картку до Apple Wallet. Потім можна увімкнути режим експрес-проїзду. Потрібно:

  • відкрити програму "Гаманець" на iPhone та вибрати картку;
  • натиснути кнопку "Більше" та "Дані карти";
  • вибрати "Параметри експрес-проїзду";
  • вибрати дебетову чи кредитну картку.

Пасажири наземного громадського транспорту можуть використовувати свій iPhone для оплати проїзду протягом п'яти годин, навіть якщо гаджет розряджений.

У Києві з'явився новий спосіб оплати за проїзд у громадському транспорті

У разі втрати iPhone або Apple Watch, власник може використовувати програму Find My, щоб заблокувати його та відстежити місцезнаходження.

У Києві з'явився новий спосіб оплати за проїзд у громадському транспорті

Проблема з оплатою проїзду у Києві

Чинні тарифи на проїзд у громадському транспорті не покривають витрат. Багато пасажирів мають пільги або право безкоштовного проїзду. Директор Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА Руслан Кандибор розчарований такою ситуацією.

"Зрештою, ми будемо змушені підняти руки, здатися та сказати, що громадський транспорт у Києві стане безкоштовним", - заявив він.

У такому разі близько тисячі маршруток будуть змушені піти з доріг, а їхнє місце займе комунальний транспорт.

Раніше повідомлялося, що у Києві подорожчали квартири на вторинному ринку нерухомості.