Тарифи на комуналку: українцям компенсують надмірні витрати за січень

Тарифи на комуналку в Україні, що виросли з початку поточного року, компенсуватимуть за рахунок збільшення обсягу пільг і субсидій із державного бюджету. Крім того, побутовим споживачам можуть повернути пільговий тариф на електроенергію. Такі положення містяться в постанові, підписаній головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.

Тарифи на комуналку: українцям компенсують надмірні витрати за січень - today.ua

Зокрема, цією постановою парламент зобов'язав Кабінет міністрів упродовж місяця подати розрахунки на зміни до Державного бюджету на 2021 рік. У нових цифрах мають передбачити більші видатки на субсидії та пільги для окремих категорій споживачів, які покриватимуть нові тарифи на комуналку.

Крім того, Верховна Рада рекомендує парламенту розглянути можливість пом'якшення цінового удару населенню від нових тарифів на комуналку.

Тарифи на комуналку: українцям компенсують надмірні витрати за січень

Як запобіжні заходи парламент пропонує:

  • встановити граничні націнки на постачання побутовим споживачам тепла, гарячої води, електроенергії і природного газу;
  • встановити окремий тариф для населення на перші 100 кВт електричної енергії, спожитої впродовж місяця;
  • встановити окремий тариф на електроенергію для побутових споживачів в будинках із опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків, за обсяг, спожитий до 3000 кВт/год на місяць.

Крім того, парламент рекомендує переглянути критерії надання адресної допомоги для вразливих категорії споживачів комунальних послуг.

І ще одне: високі січневі тарифи на комуналку також можуть бути компенсовані українцям "заднім числом". Парламент рекомендує уряду подумати над такою можливістю.

Щоправда, ця постанова трохи відгонить популізмом. Адже слово "рекомендує", яке так часто в ній вживається, зовсім не означає "зобов'язує".

Нагадаємо, в "Нафтогазі" розповіли, як уникнути зайвих витрат по сплаті за газ. Можна сплатити більше кубометрів за меншим тарифом на газ.

ДЖЕРЕЛОiportal.rada.gov.ua