Тарифи на електроенергію: яку компенсацію отримають українці за скасування пільг

Тарифи на електроенергію в лютневих платіжках будуть вище, ніж в січні. Пов'язано це зі скасуванням пільгового тарифу за перші 100 кВт * год спожитої енергії. Щоб якимось чином компенсувати українцям скасування пільг, Кабмін планує виділити 1,4 млрд грн з бюджету на виплати споживачам.

Тарифи на електроенергію: яку компенсацію отримають українці за скасування пільг - today.ua

Підтримку від держави отримають громадяни:

  • які проживають в житлових будинках (у тому числі в будинках готельного типу, гуртожитках і квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості) і за станом на 31 грудня 2020 року мали право на пільгу на електроенергію;
  • які проживають в багатоквартирних і не газифікованих будинках, де відсутнє або не функціонує центральне опалення (в тому числі в сільській місцевості);
  • з багатодітних та прийомних сімей.

У проекті постанови сказано, що компенсація надається для покриття різниці вартості спожитої електроенергії, яка виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни для побутових споживачів.

Крім того, українці, у яких встановлено електроопалення, також зможуть отримати компенсації за підвищення тарифу на електроенергію в сумі близько 1000 гривень.

Нагадаємо, що з 1 січня 2021 року фіксована ціна електроенергії для побутових споживачів встановлена на рівні 1,68 грн/кВт.год.

Раніше повідомлялося, як правильно скористатися нічним тарифом на електроенергію, щоб заощадити на комуналці.

ДЖЕРЕЛОepravda.com.ua