Нові тарифи на електроенергію: платіжки виростуть на 2000 гривень в місяць

Автор: Лобанова Єлизавета

Підвищення тарифів на електроенергію в лютому відчують на собі всі українці, а особливо ті, хто використовує електричне опалення для обігріву будинків. В Україні таких сімей налічується 400 тисяч. Кабмін планує виділити їм 1,4 млрд грн з бюджету на покриття різниці вартості спожитої електроенергії, яка виникла в результаті скасування знижених тарифів і застосування фіксованої ціни.

Нові тарифи на електроенергію: платіжки виростуть на 2000 гривень в місяць - today.ua

За словами голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, різниця для населення, яке використовує 3000 кВт-год електроенергії на опалення між тим, що було, і тим, що стало, становить 1940 грн за двозонного лічильнику. Якщо тариф однозонний, то різниця становить 2340 грн, і для українців це величезні гроші. Нові тарифи на електроенергію: платіжки виростуть на 2000 гривень в місяць Компенсацію від держави у зв'язку зі скасуванням пільгового тарифу за перші 100 кВт *год спожитої енергії отримають громадяни:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • які проживають в житлових будинках (у тому числі в будинках готельного типу, гуртожитках і квартирах), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості) і за станом на 31 грудня 2020 року мали право на пільгу на електроенергію;
  • які проживають в багатоквартирних і не газифікованих будинках, де відсутнє або не функціонує центральне опалення (в тому числі в сільській місцевості);
  • з багатодітних та прийомних сімей.

Сума компенсації за підвищення тарифу на електроенергію становитиме близько 1000 гривень, і ці гроші отримають лише ті, у кого встановлено електроопалення.

Нагадаємо, з 1 квітня тарифи на електроенергію знову планують переглянути. Якщо це станеться, то українці платитимуть не 1,68 за 100 кВт/год, а 2 гривні за 100 кВт/год.

Популярні зараз

НБУ повідомив про вилучення з обігу купюр номіналом 500 грн з 1 серпня

Ввезення євроблях в Україну може впасти на 50%

У Міненергетики заявили про ринковий тариф на світло у 7,5 грн: коли зміниться вартість комунальної послуги

В Україні різко подорожчала оренда 1-кімнатних квартир: названо ціни на житло в областях