В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить

Прості арифметичні порівняння і розрахунки показують, що в Україні субсидія дістанеться не всім, хто її потребує. З 1 січня в країні виросли тарифи на газ, електрику і холодну воду. Значить, потребувати допомоги держави на оплату комунальних послуг буде усе більше громадян. Однак у бюджеті 2021 року на субсидії закладено майже вдвічі менша сума, ніж у бюджеті 2018. Значить, субсидій усім не вистачить.

В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить - today.ua

Тим часом, прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав усіх, в кого ще немає субсидії, але хто бачить, що не потягне нову комуналку, не зволікати і подавати заяву на отримання державної допомоги.

Політичний експерт і юрист Андрій Смолій говорить про величезну дірку в бюджеті країни, яка дорівнює офіційно 200 мільярдам гривень, а неофіційно 300. Звідки там взятися ще додатковим сумам на виплату субсидій, аналітик не знає. Тим більше що влада не має наміру збільшувати суму, яка передбачена на субсидії в бюджеті.

Не бачить логіки в діях уряду і депутат від "євросолідарності" Олексій Гончаренко. Він нагадує, що в 2018 році на субсидії, при набагато менших комунальних платежах, в бюджеті країни було передбачено 70 млрд гривень, а в цьому році - лише 36 млрд. При цьому уряд повторює мантру, що грошей вистачить.

В Україні субсидії вже не встигають за комуналкою: усім державної допомоги не вистачить

"А як цього може вистачити? Субсидії можуть зменшитися, якщо зростають доходи населення та знижуються тарифи, а у нас доходи падають, а тарифи збільшуються, тому потреба в субсидіях буде тільки зростати", - дивується Гончаренко.

Звично обрушився з критикою на нинішню владу і колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян. Він розкритикував владну команду за те, що вона зробила ручне регулювання цін на газ. І все це -  всупереч домовленості з МВФ.

"Важко сказати, хто порадив таке "геніальне" рішення, тому що в ньому є цілий ряд дуже-дуже серйозних ризиків", - говорить Омелян.

При цьому він говорить, що навіть з "відрегульованими" тарифами на газ сумарна місячна вартість комуналки буде захмарна. Єдине, що може врятувати мільйони українських сімей, які "не потягнуть" нових платіжок - це субсидія. Однак на неї-то грошей якраз катастрофічно не вистачить.

Очевидно недаремно уряд ще в минулому році затіяв тотальну верифікацію всіх одержувачів субсидій та інших соціальних пільг. Крізь сито прискіпливого відбору пройдуть далеко не всі. Таким чином може виявитися, що і 36 запланованих мільярдів буде занадто багато.

ДЖЕРЕЛОfakty.ua
Катя Осадча з “німбом“ на голові похвалилася нестандартним аксесуаром
Катя Осадча вже дуже багато років веде програму «Світське життя» і її головною візитною карткою є різні нехитрі капелюшки. Раз у раз ведуча дивує публ...
Стало відомо, як в Україні завищують тарифи на газ і тепло
В Україні необґрунтовано завищують тарифи на газ і тепло. Обидва ці тарифи завищені, принаймні, в 4 рази. Таку думку висловив експерт аналітичного цен...
«Холостячка» Ксенія Мішина показала свій номер в Хорватії
«Холостячка» Ксенія Мішина на самоті вирушила в подорож. Українська актриса прилетіла до Хорватії, де проведе тиждень, щоб вивчити місцеву мову. Потрі...
Гороскоп на 6 березня для всіх знаків Зодіаку: Павло Глоба радить Тельцям бути рішучішими, а Водоліям - подумати про зміну роботи
Гороскоп на суботу, 6 березня 2021 року обіцяє сприятливий день для тих, хто не звик відкладати життя на потім. Зірки будуть прихильні до всіх знаків ...
Поліція Дніпропетровщини викрила підліткову “групу смерті“: хто схиляв дітей до суїциду
Поліцією Дніпропетровщини викрита так звана “група смерті“, що діяла в Мережі. Правоохоронці були вражені, коли дізналися, хто був організатором і кер...