У Києві виросла вартість опалення: за лютий доведеться заплатити дорожче, ніж за січень

Автор: Марченко Любов

У Києві вартість тепла за лютий відчутно зросла у порівнянні з січневою. В середньому по столиці цифри в платіжках виросли приблизно на 6%. В "Київтеплоенерго" пояснили причину такого збільшення ціни за тепло.

У Києві виросла вартість опалення: за лютий доведеться заплатити дорожче, ніж за січень - today.ua

Вартість тепла залежить від двох чинників: температури навколишнього повітря та енергоефективності будинку, пояснили в "Київтеплоенерго". Лютий цього року виявився холоднішим, ніж попередні два місяці зими. Навіть більше, він виявився найхолоднішим місяцем за минулі два роки. Так, у лютому 2021 середня температура була -4,7 градуса, тоді як в січні вона становила -2,5, а в грудні 2020 року - і зовсім -0,6 градуса.

Таким чином, щоб забезпечити в будинках киян більш-менш нормальну температуру, довелося витратити на 6% більше теплоносія, ніж у січні. При цьому тариф на опалення залишився незмінним - 1654,41 гривні за одну гігакалорію. Та ось самих цих гігакалорій, щоб обігріти приміщення, знадобилося більше.

У Києві виросла вартість опалення: за лютий доведеться заплатити дорожче, ніж за січень Отже, опалення одного квадратного метра столичної житлоплощі в лютому виявилося на 2 гривні дорожчим (35 гривень), ніж у січні (33 гривні). Через це вартість тепла в платіжках киян подорожчала приблизно на 6%.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У Київтеплоенерго "пояснили ці розрахунки на конкретному прикладі одного з будинків у Голосіївському районі. В січні цей будинок сумарно спожив 104,9 Гкал тепла, а в лютому - 111,49 Гкал. В розрізі однієї квартири площею 56,1 кв. метра вийшло лютневе споживання в обсязі 1,2208 Гкал проти січневого - 1,1407 Гкал. У грошах це виходить на 132 гривні більше.

Нагадаємо, в Україні поки діють тарифи на тепло нижче за ринкові. Постачальники теплової енергії зобов'язалися до кінця березня не підвищувати вартість тепла.