У Києві по місту мчать швидкі допомоги з мигалками і сиренами: жителі столиці налякані

Автор: Марченко Любов

Київ заполонили швидкі допомоги, що мчаться по місту з максимальною швидкістю із включеними мигалками та сиренами. Жителі столиці налякані. Останнім часом виття сирен швидкої допомоги можна почути неодноразово в різних кінцях міста. Звичайно, такі випадки траплялися й раніше, проте це було не так часто. А тепер місто буквально заполонили виючі карети швидкої допомоги, і це не може не лякати. Чому швидкі стали вити частіше - розповіли в сюжеті ТСН.

У Києві по місту мчать швидкі допомоги з мигалками і сиренами: жителі столиці налякані - today.ua

Нічого катастрофічного в цьому немає, відразу заспокоїли журналістів у службі швидкої допомоги. Просто зараз працівники невідкладної допомоги отримали особливе розпорядження.

"Будь-які пересування машин екстреної служби в денний час, а саме з 6:00 ранку до 22.00, повинно здійснюватися тільки із застосуванням сирени разом з мигалкою", - цитує текст розпорядження керівник однієї з київських бригад екстреної допомоги Фелікс Лідерман.

У Києві по місту мчать швидкі допомоги з мигалками і сиренами: жителі столиці налякані Таке розпорядження не безпідставне. Адже столичні дороги перевантажені транспортом. Нерідко водіям доводиться чимало часу стояти у пробках. І якщо їхній втрачений час - це запізнення на роботу і витрачені нерви, то запізнення швидкої допомоги може стати фатальним для того, до кого вона їде. Тому й вирішили, що швидкі повинні всюди їздити з візуально-звуковими сигналами - щоби інші автомобілі встигли дати їм дорогу.

Популярні зараз

Мінімальну пенсію заморозять: літнім українцям порадили вирощувати овочі на городі

В Мінекономіки пояснили, чому збільшуються ціни у магазинах

У 2025 році в Україні з'явиться новий Mitsubishi Outlander PHEV

В ПФУ розповіли, як не втратити субсидію, якщо член сім'ї виїхав за кордон

Тепер вони так їздять не лише на термінові виклики, а й взагалі на всі. Адже стояння в пробках збільшує тривалість обслуговування одного пацієнта, і може статися так, що на терміновий виклик не знайдеться вільної бригади. Хоча, у швидкої допомоги рідко бувають не термінові виклики.

Втім, таке розпорядження продиктовано не тільки міркуваннями швидкості прибуття медиків на виклик. У столиці дійсно зросла кількість викликів швидкої.

"У квітні, коли вже починалися обмеження карантинні, то близько 40 тисяч випадків було за квітень. А вже в жовтні - близько 80 тисяч. Майже вдвічі збільшилася кількість", - розповів заступник керівника з експлуатації транспорту "Кіівмедспецтрансу" Володимир Кушнір.

Проте навіть і з включеними сигналами, швидку допомогу, на жаль, пропускають не завжди і не всі водії. Звичайно, більшість водіїв, почувши тривожний сигнал і побачивши машину з червоним хрестом, негайно притискаються до узбіччя, щоби пропустити тих, хто мчить рятувати чиєсь життя. Однак знаходяться і такі водії, які вважають, що їм потрібно швидше, і не поступаються дорогою швидкій допомозі.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Можливо, пафосно скажу, не забувайте, що кожна карета швидкої допомоги рано чи пізно може їхати, не дай Бог, до вас або ваших родичів", - попередив Володимир Кушнір.

Нагадаємо, недавно в Рівненській області в аварію потрапила машина швидкої допомоги, що мчала на допомогу постраждалим від ДТП. Швидка їхала із включеною сиреною та мигалкою. Однак знайшовся водій позашляховика, який не пропустив медичний автомобіль. В результаті машини зіткнулися, і швидка допомога перекинулася. Двоє медиків, які поспішали рятувати інших, самі отримали травми.