Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії

Вже незабаром податки на зарплату в Україні стануть вищими. Однак за це влада обіцяє українцям компенсацію - правда, відкладену у часі. Вони зможуть в літньому віці отримувати по дві пенсії.

Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії - today.ua

Глава комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова розповіла, навіщо українцям збільшать податки, і хто буде розпоряджатися додатковими відрахуваннями, які вони щомісяця сплачуватимуть зі свого заробітку.

Розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) збільшать з 22 до 24%, а податки на доходи фізосіб виростуть з 18% до 20. Ці гроші будуть акумулюватися на спеціальних рахунках, з яких в старості українці зможуть отримувати ще одну пенсію.

Виглядає все це доволі заманливо і гладко, проте на ділі така система накопичення коштів на пенсію пов'язана з багатьма ризиками, найменший з яких - неабияка девальвація накопичених грошей. Але щось робити потрібно, бо солідарна пенсійна система тріщить по швах, і не факт, що нинішнім 30-річним, не кажучи вже про більш молодих, дістануться хоч крихти із колись щедрого "столу" Пенсійного фонду.

Українцям збільшать податки, але будуть платити по дві пенсії Рішення забирати по 4% додаткових податків в рахунок майбутньої пенсії - це компроміс, якого вдалося досягти між депутатами і Мінсоцполітики, каже Третьякова. Їхньому комітету вже передали оновлений текст законопроекту № 2683-д, в якому враховані зауваження обох сторін.

Щоправда, в остаточній редакції законопроект сформують лише після того, як по ньому дадуть свої висновки Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку, а також Нацбанк.

Попередньо вирішено, що система накопичувальних пенсій буде працювати через Центральний адміністратор. Це - державний орган, який спеціально створять для накопичувальних пенсій українців, які формуватимуться з додаткових податків на зарплату.

"У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії", - поділилася планами нардеп.

Законопроект мають намір доопрацювати з урахуванням всіх зауважень і внести його на перше читання Верховної Ради вже наприкінці лютого. Потім, ймовірно, його доведеться доопрацьовувати ще, і лише тоді його внесуть на друге читання. Однак є шанс встигнути ухвалити його до закінчення п'ятої сесії, передбачає Третьякова.

Нагадаємо, працюючі пенсіонери, в яких будуть виявлені незаконні виплати, можуть втратити частину своєї пенсії. У них щомісяця відраховуватимуть п'яту частину пенсії до повної компенсації незаконно отриманих грошей.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...
Оксана Марченко випустила свій перший фільм “Паломниця“
Оксана Марченко представила свій перший фільм в рамках авторського проекту “Паломниця“. З анонсованих 12 серій на офіційному YouTube-каналі телеведучо...