Today.ua

Субсидії на комуналку: українцям розповіли, чим загрожує приховування доходів

Субсидія на комуналку оформляється з обов'язковим поданням декларації про доходи та витрати всіх мешканців, зареєстрованих в квартирі або будинку. Крім того, в декларацію також потрібно включити членів їхніх сімей віком від 14 років і вище, розповіло видання hvylya.

При заповненні граф про доходи потрібно обов'язково вказувати джерело доходів. При цьому суми доходів писати не потрібно: податківці та Пенсійний фонд мають у своєму розпорядженні цю інформацію.

Однак у доходах слід вказувати не лише офіційні виплати, але й ті, які надійшли комусь із мешканців квартири неофіційно. Адже ці доходи також впливатимуть на розмір субсидії, та й взагалі на те, нададуть її чи ні. Для таких доходів в декларації передбачена окрема графа.

У Мінсоцполітики не радять громадянам приховувати свої "ліві" надходження грошей: додаткові заробітки, виручку від оренди або грошові перекази родичів з-за кордону. Ці дані, які мають бути включені в декларацію для оформлення субсидії на комуналку, дуже легко перевірити, кажуть у Мінсоцполітики.

Достатньо подати запит до платіжних систем. Наприклад - у GoldMoney або WesternUnion. Платіжні системи без проблем розкривають цю інформацію на вимогу органів державної влади. Відповідно, усі гроші, що прийшли на ваш рахунок з-за кордону, не становлять секрету для чиновників, які займаються наданням субсидії на комуналку.

При цьому, якщо чиновники виявлять, що декларанти приховали грошові перекази, то їх тут же змусять сплатити податки з отриманих сум: 18% податку на прибуток і 1,5% військового збору.

Нагадаємо, українцям розповіли, скільки субсидії в середньому отримує одна українська родина. Йдеться, звичайно, лише про ті сім'ї, які отримують субсидії на комуналку. Середній розмір виплат склав 1615,39 гривні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ