Тариф на електроенергію, який став із 1 січня 2021 року єдиним для всіх побутових споживачів, особливо сильно вдарив по тих громадянах, які опалюють свої будинки електрикою. Щоб компенсувати їм втрати, Кабмін передбачив субсидію на електроопалення. Але ця компенсація запланована лише до кінця опалювального сезону.
Скасування пільгового тарифу на електроенергію найбільш вдарило по кишенях двох категорій українців: пенсіонерів, яким вдавалося "вписатись" у пільгові 100 кіловат електроенергії, а також жителів будинків з електроопаленням, для яких був передбачений пільговий тариф на перші 3000 кВт*год електроенергії.
Першим - обіцяють компенсувати втрати від високого тарифу на електроенергію за рахунок житлової субсидії. Адже переважна більшість українських пенсіонерів є одержувачами субсидій на комуналку.
Для других же Кабмін передбачив субсидію. Для цього в держбюджеті на 2021 рік передбачена сума в розмірі 1,4 мільярда гривень. Середній розмір такої субсидії, кажуть в уряді, становитиме близько 1000 гривень на місяць.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Така компенсація високого тарифу на електроенергію передбачена для людей, які проживають у будинках, що обігріваються електрикою, жителів не газифікованих багатоквартирних будинків, в яких відсутнє центральне опалення, а також для багатодітних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Загалом таких домогосподарств налічується в Україні близько 400 тисяч.
Шляхом нескладних арифметичних підрахунків можна визначити: в середньому на кожну сім'ю сумарно випадає 3500 гривень допомоги. Цього якраз вистачить до кінця опалювального сезону (і то, якщо надвисоких витрат за січень ніхто не буде компенсувати).
Далі, після закінчення опалювального сезону, люди знову опиняться віч-на-віч із високим тарифом на еелектроенергію. Ця субсидія лише відтягне мотузку від шиї споживачів, але в цілому проблеми не вирішить.
Малоймовірно, що таку ж субсидію їм дадуть ще й восени, коли настане новий опалювальний сезон. Тим більше, що МВФ, який нам сьогодні править за дороговказ, категорично проти втручання держави в тарифну політику.