Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль не бачить великої проблеми в тому, що тариф на електроенергію для побутових споживачів став вище. В електроенергетиці, як і дотепер, діють механізми, за допомогою яких можна захиститися від підвищення цін, нагадав прем'єр-міністр в програмі "Сніданок з 1 + 1".

Шмигаль, зокрема, нагадав, що тариф на електроенергію залишився колишнім - 1,68 гривні за кіловат-годину. При цьому також у людей зберігаються інші механізми захисту від підвищення вартості електрики. Серед них глава Кабміну назвав нічний тариф та оформлення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
"Тариф на електрику для громадян встановлено - 1,68. Він не змінюється. Є нічний тариф. Є можливість оформляти субсидію, якщо люди потребують такої допомоги від держави. Всі ці механізми діють", - нагадав Шмигаль.
Правда, при цьому Денис Шмигаль не нагадав, що цьогорічі у бюджеті закладено на 3 мільярди гривень менше на субсидування населення, ніж у минулому році. Та й установка двозонного лічильника, який буде окремо рахувати енергію, спожиту вночі, обійдеться не в одну тисячу гривень. Прем'єр-міністр також окремо зупинився на тарифах на воду. Він сказав, що це - зона відповідальності місцевої влади. А отже, жителі ОТГ мають вести діалог із місцевою владою щодо регулювання тарифів на воду.
Популярні зараз
"Тариф на воду встановлюють органи місцевого самоврядування. Треба звертатися до голів громад. Треба вести цю дискусію з ними. Це їхні повноваження", - заявив Шмигаль.
Тут, звичайно, прем'єр знову злукавив, бо чималу дещицю в тарифі на воду становить вартість електрики. А отже, з підвищенням тарифу на електроенергію зростає і собівартість подачі холодної води.
Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в Україні скасували пільгу на перші 100 кВат спожитої електроенергії, по якій ці кіловати коштували по 90. Тепер уся електроенергія для побутових споживачів відпускається за єдиним тарифом - 1,68 гривні.