Із квітня в Україні підвищується пенсійний вік: кого торкнеться нова норма

З 1 квітня в Україні на півроку підвищується пенсійний вік. Нововведення торкнеться лише жінок. На чоловіків, які й так ідуть на пенсію у 60 років, воно не поширюється. А ось жінки тепер отримають право на пенсію теж лише в 60.

Із квітня в Україні підвищується пенсійний вік: кого торкнеться нова норма - today.ua

Таким чином, цьогоріч завершується десятилітній перехід жінок від 55-річного пенсійного віку до 60-річного, який тривав із 2011 року. Тепер, з 1 квітня 2021, жінки зможуть виходити на пенсію лише в 60 років, як і чоловіки.

Але й при цьому не всі українці зможуть піти в 60 на заслужений відпочинок. Адже з кожним роком зростають вимоги до страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. І якщо в минулому, 2020, році потрібно було мати 27 років стажу, щоб у 60 піти на пенсію, то вже в нинішньому році для цього знадобиться 28 літ.

Із квітня в Україні підвищується пенсійний вік: кого торкнеться нова норма Якщо ж 60-річний українець не зможе нарахувати у себе в трудовій книжці стільки років стажу, то йому доведеться працювати на три роки більше, до 63, незважаючи на пенсійний вік. Наприклад, у цьому році зможуть вийти на пенсію наші 63-річні співгромадяни, які мають від 18 до 28 років стажу. Однак, якщо в них не набереться і 18 років страхового стажу, то тоді вони отримають право виходу на пенсію лише в 65. Але й при цьому їхній стаж повинен становити не менше 15 років.

Українцям, які не заробили до 65 і 15 років страхового стажу, пенсії нее буде. Вони можуть розраховувати від держави лише на соціальну допомогу, яка не може бути вищою за прожитковий мінімум. На сьогодні він становить 1769 гривень.

Нагадаємо, у 2021 році пенсіонерам обіцяють п'ять разів перерахувати пенсію. Один перерахунок, в січні, вже відбувся. Тепер у березні буде наймасовіший перерахунок - індексація пенсій. Вона охопить 10 мільйонів українських громадян.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel