Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати

Незважаючи на те, що в Україні продовжений адаптивний карантин, навчальний рік в країні, і в столиці зокрема, почнеться як завжди - 1 вересня. Однак навчальний процес буде мати свої особливості, про які нагадав глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.

Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати - today.ua

Отже, якщо узагальнити всі численні рекомендації, які були дані Міносвіти, МОЗ, санітарними лікарями, то можна виділити кілька основних пунктів:

1.Слід подбати, щоби хвора людина не потрапила в колектив. Перший етап відбіркового сита - "відсіювання" учнів з температурою. Це можуть зробити навіть  батьки, вимірявши дитині перед школою температуру.

2.Те ж саме стосується і вчителів, а також інших шкільних працівників. Має бути жорсткий самоконтроль за самопочуттям.

3.І діти, і вчителі повинні бути забезпечені захисними масками. У школах також має бути доволі антисептика. Всім дітям, особливо маленьким, потрібно нагадувати про часту дезінфекцію рук.

4.Дотримання дистанції. На уроках розсадити дітей і утримувати їх на відстані простіше, ніж на перервах. Потрібно переконати дітей, що збиратися групами і тісно контактувати - не в їхніх інтересах.

Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати 5.Якщо станом на 1 вересня Київ потрапить у "помаранчеву" зону - ні про які святкові лінійки і мови бути не може. Якщо ж він буде в "зеленій" або "жовтій", лінійки проводити можна. Однак тут знову виступають на перші позиції вимоги по масках і соціальній дистанції.

6.Контроль за мікрокліматом в навчальному приміщенні. Збудник найбільш ефективно передається в закритих сухих або занадто вологих приміщеннях. Тому потрібно дотримуватися оптимальної вологості в навчальних класах, а також намагатися частіше їх провітрювати.

"Норма - 40-60% вологості, а температура в приміщеннях повинна бути не більше 20-25 градусів", - говорить Рубан.

7.Цілком зрозуміло, що при перших же ознаках захворювання, які з'явились у кого-небудь вже в школі, слід негайно звертатися до лікаря. Як показує досвід, дотримання цих нехитрих вимог може в рази зменшити ризик та ймовірність зараження. Тому їх потрібно засвоїти, як таблицю множення або навіть краще.

Нагадаємо, при цьому вишам Міносвіти дозволило самим визначати дату початку навчального року. Скоріш за все, для першокурсників навчальний рік може початися із запізненням.

В Україні громадяни, які працювали, і які не працювали, отримують однакові пенсії: в Мінсоцполітики пояснили, чому так виходить
В Україні громадяни, які мають трудовий стаж, а також ті, хто ніколи не працював жодного дня, в старості мають однакові пенсії. Та все ж, незважаючи н...
В Україні з 1 січня будуть нові пенсії: кому дістанеться більше грошей
В Україні вже через два місяці, з 1 січня, зростуть пенсії. Тепер мінімальна пенсійна виплата становитиме 2400 гривень (40% від мінімальної зарплати)....
В Україні безпрецедентно підняли зарплату сімейним лікарям, цифри спантеличують
В Україні підвищили зарплату сімейним лікарям. Сьогодні їм дістається, як жодним іншим медикам. Гарячіше хіба що в інфекціоністів, які збиваються з ні...
Після карантину в Україні перерахують субсидії: одержувачів допомоги стане менше в рази
До бюджету на майбутній рік влади України заклали набагато меншу суму на виплати субсидій малозабезпеченим громадянам. А це означає, що одержувачів до...
Великобританія і Німеччина втягують Україну в Безвугільний альянс: шахти будуть планомірно закривати
Влада Великобританії звернулися до уряду України з пропозицією приєднатися до Безвугільного альянсу. Чим обернеться для країни, з колись потужною вугл...