Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати

Незважаючи на те, що в Україні продовжений адаптивний карантин, навчальний рік в країні, і в столиці зокрема, почнеться як завжди - 1 вересня. Однак навчальний процес буде мати свої особливості, про які нагадав глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.

Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати - today.ua

Отже, якщо узагальнити всі численні рекомендації, які були дані Міносвіти, МОЗ, санітарними лікарями, то можна виділити кілька основних пунктів:

1.Слід подбати, щоби хвора людина не потрапила в колектив. Перший етап відбіркового сита - "відсіювання" учнів з температурою. Це можуть зробити навіть  батьки, вимірявши дитині перед школою температуру.

2.Те ж саме стосується і вчителів, а також інших шкільних працівників. Має бути жорсткий самоконтроль за самопочуттям.

3.І діти, і вчителі повинні бути забезпечені захисними масками. У школах також має бути доволі антисептика. Всім дітям, особливо маленьким, потрібно нагадувати про часту дезінфекцію рук.

4.Дотримання дистанції. На уроках розсадити дітей і утримувати їх на відстані простіше, ніж на перервах. Потрібно переконати дітей, що збиратися групами і тісно контактувати - не в їхніх інтересах.

Повторення пройденого: як почнеться в Києві навчальний рік, і що необхідно всім знати 5.Якщо станом на 1 вересня Київ потрапить у "помаранчеву" зону - ні про які святкові лінійки і мови бути не може. Якщо ж він буде в "зеленій" або "жовтій", лінійки проводити можна. Однак тут знову виступають на перші позиції вимоги по масках і соціальній дистанції.

6.Контроль за мікрокліматом в навчальному приміщенні. Збудник найбільш ефективно передається в закритих сухих або занадто вологих приміщеннях. Тому потрібно дотримуватися оптимальної вологості в навчальних класах, а також намагатися частіше їх провітрювати.

"Норма - 40-60% вологості, а температура в приміщеннях повинна бути не більше 20-25 градусів", - говорить Рубан.

7.Цілком зрозуміло, що при перших же ознаках захворювання, які з'явились у кого-небудь вже в школі, слід негайно звертатися до лікаря. Як показує досвід, дотримання цих нехитрих вимог може в рази зменшити ризик та ймовірність зараження. Тому їх потрібно засвоїти, як таблицю множення або навіть краще.

Нагадаємо, при цьому вишам Міносвіти дозволило самим визначати дату початку навчального року. Скоріш за все, для першокурсників навчальний рік може початися із запізненням.

ДЖЕРЕЛОukranews
Жінка-вамп: Тіна Кароль привернула увагу в відвертій сукні з глибоким декольте
Тіна Кароль точно знає, як привернути увагу чоловіків і змусити заздрити жінок. Виконавиця заінтригувала новими кадрами з гримерки. Зірка показала себ...
Анна Кошмал із «Сватів» в купальнику показала “літнє“ фото з Єгипту
Анна Кошмал опублікувала нову фотографію, зроблену на березі Червоного моря в Єгипті, де актриса відпочиває разом зі своєю сім'єю. Коханий чоловік сфо...
Банкір порадив українцям, в якій валюті найкраще тримати заощадження
На тлі перманентного росту і падіння різних видів валют, є один вид заощаджень, який може не гарантувати високої прибутковості, але показав себе як на...
“Дивні відчуття бути однією“: Юлія Саніна розповіла, що відчуває без чоловіка
Юлія Саніна проводить відпустку в самоті вперше за 12 років, які вона прожила у відносинах з Валерієм Бебко. Солістка групи The Hardkiss розповіла шан...
Пільговий тариф на електроенергію: хто з українців може отримати знижку
Домогтися зниження плати за електрику можна, використовуючи прилади зонного обліку електроенергії. При цьому тариф на електроенергію, спожиту в денний...