Today.ua

Допомога замість пенсії: на що можуть розраховувати громадяни, в яких немає стажу

З початку нинішнього, 2021, року змінився порядок виплат громадянам похилого віку, в яких немає мінімального стажу для отримання пенсії. Платити пенсію їм більше не будуть. Однак держава все ж не залишить їх без копійки в кишені.

Йдеться про людей, які за віком уже мали би отримувати пенсію, проте у них не набралося навіть 15 років страхового стажу, щоб на неї претендувати. Досі держава виплачувала їм мінімальну пенсію у розмірі прожиткового мінімуму, але тепер і ці виплати припинилися.

Тепер вони можуть розраховувати лише на допомогу від держави. Її максимальний розмір дорівнює прожитковому мінімуму для осіб похилого віку. Однак стільки грошей дадуть лише тим громадянам, в яких немає ніякого іншого доходу.

Якщо ж вони живуть в сім'ї, і у членів їхньої сім'ї є якісь доходи, то в такому випадку обчислюється середній дохід на людину в сім'ї. І якщо він виходить менше прожиткового мінімуму, то тоді людині, яка не має права на пенсію, доплачують різницю між розміром прожиткового мінімуму і середнім доходом на члена сім'ї.

Таким чином, людей, які не заробили собі стажу, не залишають зовсім напризволяще зі своїми проблемами, проте й пенсій їм більше не платять. Просто змінюється філософія виплат.

"Якщо ми говоримо, що таке пенсія, це страховий продукт. Некоректно говорити, що він може бути без достатньої кількості стажу. Є пенсія, а є програми державної підтримки. Після 65 років можна звернутися за виплатою для малозабезпечених", - уточнили поняття в Мінсоцполітики.

Нагадаємо, мінімальна пенсія в Україні у 2021 році виросте двічі. Перший раз її підвищать у липні, а другий - у грудні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ