Today.ua

Нічний тариф на електроенергію: як ним правильно скористатися

Нічний тариф на електроенергію може стати для багатьох сімей панацеєю від підвищення вартості електрики. За рахунок зміщення акцентів користування електроенергією з денного на нічний час можна добитися істотної економії грошей.

Для того щоб користуватися нічним тарифом, потрібно обзавестися зонними приладом обліку - лічильником, який буде фіксувати споживання окремо в денний і нічний час.

Лічильники бувають двозонні і трьохзонні. У двозонних добу ділять на денний і нічний час.

Відповідно, тариф на електрику різний вдень і вночі:

Встановивши такий лічильник, абоненти не втрачають нічого. Навпаки, при грамотному нічному використанні електроенергії можна заощадити чимало грошей. Є, звичайно, електроприлади, які працюють цілодобово. Наприклад, холодильник. Однак багато побутових електроприладів можуть працювати лише вночі, коли ви спите. Наприклад, пральна машина, бойлер, посудомийна машина, кондиціонер. На нічний час також можна перенести зарядку акумуляторів для всієї техніки, яка живиться від електрики.

Особливо гарний двозонний лічильник для так званих "сов", яким характер роботи дозволяє працювати вночі і відпочивати вдень. Для них такий лічильник - взагалі безпрограшний варіант.

Для віртуозів, які вміють управляти своїм часом досконало, підійде трьохзонний лічильник.

У нього вартість тарифу на електроенергію розподіляється так:

При такому лічильнику можна дуже вигідно користуватися електрикою вночі. А ось у денний час, якщо хочете заощадити, то двічі на день (коли потрібно платити за півтора тарифи) доведеться взагалі якомога менше користуватися електрикою.

Ці відрізки часу якраз випадають, коли енергосистема країни відчуває пікові навантаження. Таким чином, використовуючи зонні лічильники, можна і собі гроші заощадити і трохи розвантажити енергосистему.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким депутати хочуть повернути пільговий тариф на перші 100 кВт*год електроенергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ