Today.ua

Нацбанк розповів, як мають брати комісійні під час обміну доларів

Нацбанк розтлумачив питання щодо обміну доларів та інших валютних коштів. Обмін доларів має чіткі правила, які ніхто не має права порушувати. Комісійні беруться з клієнта лише в деяких випадках.

НБУ дав з цього приводу відповідні роз'яснення.

Іноді громадяни приносять на обмін справді зношені купюри з надривами, слідами пролитих хімікатів та значними ушкодженнями. У цьому випадку обмінник може взяти у них купюру лише з подальшою операцією інкасо. Тобто таку валюту потім відправляють до іноземного банку для заміни.

Ознаки банкнот зі значним зносом такі:

Процедура інкасо, звичайно, коштує додаткового часу та грошей. Тому клієнт має бути готовим, що не отримає при обміні номінальної вартості своєї банкноти, а лише частину від номіналу. При цьому обмінник повинен повідомити клієнта, яким буде розмір комісії.

При незначному ступені зносу банкнота має обмінюватись за її номінальною вартістю. Жодної комісії при цьому не може бути, і будь-яка самодіяльність обмінника щодо зниження ціни через незначну цятку на купюрі тягне на позбавлення ліцензії.

Знижувати вартість валюти через рік її випуску обмінник не має права

Щодо зниження номінальної вартості банкнот через рік їхнього випуску, то жодних обмежень із цього приводу Нацбанк ніколи не вводив. Якщо на старій купюрі немає значних слідів зношування, її повинні приймати за її номінальною вартістю.

"Зокрема, це стосується здійснення операцій з банкнотами всіх номіналів доларів США, що випускалися Федеральною резервною системою з 1914 року дотепер", - уточнили в Нацбанку.

Нагадаємо, найближчим часом НБУ має намір пом'якшити вимоги до зношеності валют, тобто у громадян зобов'язані будуть приймати без інкасо більш зношені купюри, ніж зараз.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ