Нацбанк розповів, як мають брати комісійні під час обміну доларів

Автор: Марченко Любов

Нацбанк розтлумачив питання щодо обміну доларів та інших валютних коштів. Обмін доларів має чіткі правила, які ніхто не має права порушувати. Комісійні беруться з клієнта лише в деяких випадках.

Нацбанк розповів, як мають брати комісійні під час обміну доларів - today.ua

НБУ дав з цього приводу відповідні роз'яснення.

Іноді громадяни приносять на обмін справді зношені купюри з надривами, слідами пролитих хімікатів та значними ушкодженнями. У цьому випадку обмінник може взяти у них купюру лише з подальшою операцією інкасо. Тобто таку валюту потім відправляють до іноземного банку для заміни.

Ознаки банкнот зі значним зносом такі:

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

  • розірвані (розрізані) на частини;
  • із пошкодженими елементами дизайну та захисту (видалені цифрові чи текстові позначення номіналу, зображення портрета, оптично-змінні елементи захисту, захисні стрічки);
  • зі зміненим первісним кольором паперу та/або зображень;
  • із локальними забрудненнями (плямами), уключаючи видимі в ультрафіолетових променях, загальна площа яких перевищує половину площі банкноти;
  • із загальними забрудненнями, уключаючи ті, що спричиняють люмінесценцію паперу в ультрафіолетових променях;
  • обпалені, пропалені, трухлі (пошкоджені внаслідок тривалої дії вологи, різних рідин, хімікатів або з ознаками гниття);
  • мають явні друкарські недоліки.

Нацбанк розповів, як мають брати комісійні під час обміну доларів

Процедура інкасо, звичайно, коштує додаткового часу та грошей. Тому клієнт має бути готовим, що не отримає при обміні номінальної вартості своєї банкноти, а лише частину від номіналу. При цьому обмінник повинен повідомити клієнта, яким буде розмір комісії.

При незначному ступені зносу банкнота має обмінюватись за її номінальною вартістю. Жодної комісії при цьому не може бути, і будь-яка самодіяльність обмінника щодо зниження ціни через незначну цятку на купюрі тягне на позбавлення ліцензії.

Знижувати вартість валюти через рік її випуску обмінник не має права

Щодо зниження номінальної вартості банкнот через рік їхнього випуску, то жодних обмежень із цього приводу Нацбанк ніколи не вводив. Якщо на старій купюрі немає значних слідів зношування, її повинні приймати за її номінальною вартістю.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Зокрема, це стосується здійснення операцій з банкнотами всіх номіналів доларів США, що випускалися Федеральною резервною системою з 1914 року дотепер", - уточнили в Нацбанку.

Нагадаємо, найближчим часом НБУ має намір пом'якшити вимоги до зношеності валют, тобто у громадян зобов'язані будуть приймати без інкасо більш зношені купюри, ніж зараз.