Накопичувальна пенсія в Україні повинна почати працювати якомога швидше, вважає прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він сподівається, що парламент ухвалить відповідний закон вже цьогоріч, і накопичувальна система почне діяти.
Мінсоцполітики повністю розробило механізм введення системи накопичувальної пенсії, продумало, як її впроваджувати, з яких сум відрахувань почати, і що це дасть в майбутньому, каже прем'єр. Всі шорсткості були згладжені в процесі спільної роботи представників Мінсоцполітики з профільним комітетом Верховної Ради. Тому законопроект вже не сирий, а повністю готовий до затвердження.
"Відповідний проект закону підготовлений, будемо просити парламентаріїв прийняти його якомога швидше, щоб у цьому році ця накопичувальна пенсійна система була введена", - поділився глава Кабміну в інтерв'ю, яке він дав агентству Іnterfax.
За якнайшвидше запровадження закону про накопичувальну пенсії ратує і нардеп Галина Третьякова, яка очолює парламентський комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Вона також вважає, що закон має бути прийнятий вже в 2021 році. Тоді вже з 2023 система накопичувальних пенсій почне повноцінно працювати.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Нагадаємо, експерти в галузі фінансів передбачають кілька серйозних ризиків для накопичувальної пенсії українців. Перший з них - інфляція. За два-три десятиліття, поки людина досягне пенсійного віку, гроші на її накопичувальному рахунку можуть сильно знецінитися. Другий - це відсутність державних гарантій збереження грошей на накопичувальних рахунках.