Накопичувальна пенсія: економіст розповів, куди найкраще вкладати гроші

Накопичувальна пенсія в Україні, в тому вигляді, в якому її бачить влада - це утопія. Така система накопичення грошей на старість абсолютно нежиттєздатна, і нічим не обернеться, крім зайвих податків із працюючих людей. Такі міркування висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Тарас Загородній.

Накопичувальна пенсія: економіст розповів, куди найкраще вкладати гроші - today.ua
пенсия

Задумана урядом система накопичувальних пенсій "не вписується" в економічну модель нинішньої України, каже Тарас Загородній. В Україні переважно сировинна економіка, яка не створює великої доданої вартості. Вкладати гроші в таку економіку і, тим більше, на довгостроковій основі - пропаща справа, переконаний економіст.

"Має бути зовсім інша структура економіки, яка повинна базуватися насамперед на промисловості, на масової зайнятості. Економіка повинна бути складною, не потрібно експортувати сировину. У сировинних країнах ця система не буде користуватися попитом і буде тільки додатковим податком для людей", - вважає Загородній.

Навіть якщо такі фонди, в яких будуть зберігатися накопичувальні рахунки майбутніх пенсіонерів, не збанкрутують і не "розтануть" разом із грошима своїх вкладників, то їм просто нікуди буде ефективно вкладати гроші, що надходять на рахунки накопичувальних пенсій. Навіть для того, щоби тільки компенсувати інфляцію, вкладення має бути хоч трохи прибутковим і не містити ніяких ризиків.

Накопичувальна пенсія: економіст розповів, куди найкраще вкладати гроші У розвинених країнах такий стабільний дохід можуть давати держоблігації або акції надійних і прибуткових підприємств. В Україні таких, на жаль, на сьогодні немає. Або майже немає.

Тому українцям краще не переказувати гроші на накопичувальні пенсії в сумнівні фонди, а вкладати їх, наприклад, у нерухомість, від якої можна мати стабільний дохід, здаючи її в оренду.

Крім того, можна зберігати пенсійні накопичення в американській або європейській валюті. Ще одним ефективним способом збереження накопичувальної пенсії, Тарас Загородній вважає вкладення грошей в зарубіжні пенсійні фонди, які мають багаторічну і бездоганну репутацію.

Нагадаємо, банкір порадив українцям, в якій валюті надійніше зберігати заощадження. У короткостроковій перспективі можна тримати їх і в доларах, і в євро. Однак якщо має бути тривале зберігання, то фахівець радить вкладатися в золото.

ДЖЕРЕЛОhvylya
Настя Каменських “кинула“ одеситів і скасувала святковий концерт
Настя Каменських оголосила погані новини для жителів Одеси. Зірка за 4 дні до свята скасувала концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню. Украї...
Шмигаль повідомив, який тариф на електроенергію буде в Україні з 1 квітня
Глава Кабміну Денис Шмигаль назвав, яким, скоріш за все, буде тариф на електроенергію з квітня нинішнього року. Хоча, за його визнанням, остаточного в...
Світлана Лобода показала, як виглядає без макіяжу
Світлана Лобода в повсякденному житті практично не користується косметикою і нерідко ділиться з шанувальниками чесними фотографіями. Примітно те, що ф...
Сало для схуднення і від застуди: 6 способів застосування свинячого жиру
Сало - корисний для здоров'я людини продукт тваринного походження. Його рекомендують включати в меню при схудненні, а також використовувати для профіл...
Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму
Перехід на літній час - це стрес для людського організму, і від нього слід відмовитися раз і назавжди. Таку думку висловив президент Української асоці...