Всі пляжі Києва із суботи, 17 липня, закриті для купання. Причиною такої заборони стала аномальна спека, яка спровокувала масову загибель річкових мешканців. Це, в свою чергу, зробило воду непридатною для купання.
Про те, що купатися на всіх київських пляжах і в усіх водоймах столиці заборонено, повідомило комунальне підприємство Плесо.
У розпал липневої спеки, коли жителі мегаполісу масово тягнуться до води, щоб хоч на якийсь час освіжитися, купання заборонили. Засмагати на пляжах можна, а ось купатись у воді заборонено.
Таке обмеження продиктоване зовсім не винятковим садизмом комунальників, а обставинами, що склалися. В усьому винна аномально спекотна погода, яка в ці дні панує на більшості території нашої країни.
Через спеку вода "зацвіла". У ній активно розмножилися синьо-зелені водорості, які поглинають із води кисень, а замість цього виділяють токсини.
"Як наслідок, відбувається зниження концентрації розчиненого кисню у воді, що є передумовою для замору риби. При таких обставинах санітарна якість води суттєво погіршується", - п ояснили комунальники.
Звичайно, така вода з мертвими річковими мешканцями може бути вкрай небезпечна через тотальний процес розкладання, який в ній йде. Саме тому на всіх пляжах столиці вивісили червоні прапори, що є умовним знаком, який попереджає про заборону на купання. Причому навіть затяті прихильники закону про декомунізацію не можуть прибрати ці прапори з пляжів, адже ці кольори відповідають міжнародній класифікації небезпеки купання.
Нагадаємо, в Україні названі п'ять найбільш малолюдних і чистих пляжів. Ці райські куточки ще збереглися на чорноморському та азовському узбережжях.