Мінфін нагадав, в яких випадках українців можуть позбавити субсидії

Мінфін нагадав українцям, що субсидія призначається лише тим людям, які реально перебувають у скрутному матеріальному становищі і не в змозі повністю оплачувати комунальні послуги.

Мінфін нагадав, в яких випадках українців можуть позбавити субсидії  - today.ua

Якщо ж людина отримала субсидію незаконним шляхом, і цей факт розкриється, то отримані гроші змусять повернути через суд, нагадали в Мінфіні.

При цьому слід пам'ятати, що при оформленні заяви на субсидію потрібно вказувати не тільки офіційні доходи членів домогосподарства, а й неофіційні. Наприклад, якщо гроші були зароблені за кордоном, це також потрібно включити в декларацію про доходи. Факт грошового переказу можна легко перевірити, зробивши запит в платіжні системи, наприклад - в GoldMoney або WesternUnion.

Зараз в Україні активно проходить верифікація одержувачів соцвиплат. При цьому вже виявлено безліч невідповідностей і порушень правил їхньої виплати. 70% всіх порушень припадає саме на субсидії. Мінфін нагадав, в яких випадках українців можуть позбавити субсидії

Які порушення були виявлені при перевірці

  • Нерідко субсидія виплачувалася після смерті субсідіанта. До речі, таких порушень найбільше - близько 21 тисячі випадків.
  • У 17,5 тисячі випадків сім'я витратила на будь-яку покупку понад 50 тисяч гривень, що також є перешкодою для отримання субсидії.
  • Майже в 10 тисячах випадків у сім'ї в користуванні виявився новий автомобіль, яким менше 5 років зі дня випуску.
  • І ще в 10 тисячах випадків було зафіксовано отримання субсидії відразу на два житла, що також не допускається законом.

Нагадаємо, в Україні незабаром все субсидії монетизують. Їх виплачуватимуть лише в готівковій формі.

ДЖЕРЕЛОfbc.ua