Пільговий тариф на електроенергію: хто з українців може отримати знижку

Домогтися зниження плати за електрику можна, використовуючи прилади зонного обліку електроенергії. При цьому тариф на електроенергію, спожиту в денний і в нічний час, буде різним. За рахунок цієї різниці сума в платіжці може бути набагато менша.

Пільговий тариф на електроенергію: хто з українців може отримати знижку - today.ua

Із січня в Україні скасували пільгу з оплати перших 100 кіловат для побутових споживачів електроенергії. Тепер вони коштують стільки ж, скільки й кіловати, спожиті понад сто. Однак зонний облік електроенергії залишився, і, скориставшись ним, можна заощадити чимало коштів.

Як працює зонний облік електроенергії

Звичайні лічильники, які стоять у наших будинках, не можуть розділяти денне і нічне споживання. Однак прилади зонного обліку якраз запрограмовані так, щоби фіксувати, в який час скільки енергії нами спожито.

Якщо ви перейдете на один із таких лічильників, то нічний тариф на електроенергію для вас буде дешевше денного. Існують двозонні і трьохзонні лічильники.

Для двозонних лічильників тарифи на електроенергію будуть такі:

  • з 23:00 до 7:00 - 0,5 тарифу на електроенергію;
  • в решту часу доби - повний тариф.

Пільговий тариф на електроенергію: хто з українців може отримати знижку

Для тризонних лічильників встановлено такі тарифи на електроенергію:

  • з 23:00 до 7:00 - 0,4 тарифу;
  • з 7:00 до 8:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00 - повний тариф;
  • з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00 - 1,5 тарифу.

Таким чином, ви можете заощадити чимало грошей, якщо змістите акцент свого енергоспоживання з денного часу на нічний.

Це легко можна зробити, використовую сучасну "розумну" техніку. Роботу пральної машини, бойлера, обігрівача, кондиціонера, посудомийної машини, а також зарядку усього, що вимагає електрики, можна перенести на нічний час. Ви спите - техніка працює і заряджається.

А якщо розумно варіювати енергоспоживанням протягом дня, то можна заощадити ще більше - за умови використання трьохзонного лічильника. Хоча трьохзонний - це вже все-таки для віртуозів. А більшості вистачить для економії й двозонного.

Нічне енергоспоживання вигідне не лише споживачеві, але й енергосистемі країни в цілому

Завдяки перенесенню частини енергоспоживання на ніч, ми, споживачі, отримуємо електрику за пільговими тарифами, а енергосистема - більш-менш збалансований розподіл навантажень.

Тобто, вдається згладити піки навантажень на енергосистему, що підвищує її надійність, знижуючи ймовірність аварійних відключень та інших неприємностей.

Нагадаємо, тариф на електроенергію для населення може стати дешевше, якщо відпускати її людям за цінами Енергоатому. Адже електроенергія, вироблена атомними станціями - найдешевша.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...
Оксана Марченко випустила свій перший фільм “Паломниця“
Оксана Марченко представила свій перший фільм в рамках авторського проекту “Паломниця“. З анонсованих 12 серій на офіційному YouTube-каналі телеведучо...