У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році

Автор: Марченко Любов

У новому 2021 році змінилися правила звернення за субсидіями та іншими соціальними виплатами. Крім того, держава посилила вимоги до одержувачів субсидії. Сім'ям, які претендують на заповітну допомогу від держави, потрібно відповідати ряду критеріїв.

У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році - today.ua

Від початку 2021 року для того, щоб отримати соціальну допомогу, не потрібно топтати доріжку в районні органи соцзахисту. Всі звернення з приводу субсидій та інших соцвиплат приймають через "фронт-офіси" в ОТГ.

Таке нововведення пов'язане з подальшим просуванням реформи децентралізації, яка передбачає чіткий розподіл функцій між органами влади на місцях та адміністраціями укрупнених районів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Однак змінюється не лише порядок звернення за субсидією чи іншою соцдопомогою, а й самі критерії призначення субсидії. Деякі сім'ї можуть залишитися без державної допомоги на оплату комунальних послуг. У Мінсоцполітики розповіли, хто не отримає субсидію в 2021 році

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

В яких випадках субсидію не дадуть

  1. Якщо загальна площа житла перевищує 120 квадратних метрів в багатоквартирному будинку або 230 квадратних метрів в приватному будинку.
  2. Якщо хоч в одного з членів домогосподарства є у власності автомобіль, якому менше п'яти років, то субсидії теж не бачити.
  3. Якщо серед членів сім'ї є люди, які за попередні півроку не отримували ніяких доходів або отримували доходи нижче від мінімальної зарплати і не платили єдиний соціальний внесок. Виняток при цьому робиться для громадян, які в цей час навчалися або отримували соціальну допомогу від держави (пенсію за віком, інвалідності або інші види соцдопомоги).
  4. Якщо хто-небудь із членів домогосподарства за рік, що передує зверненню за субсидією, зробив велике придбання на суму понад 50 тисяч гривень. Тут також виключення зроблені для витрат на освіту і медичні послуги.
  5. Субсидію також не дадуть, якщо у домогосподарства є прострочені на три і більше місяці комунальні платежі загальною сумою понад 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян. (Сума ця зовсім невелика - 340 гривень, і такий борг накопичити дуже легко.)
  6. Якщо сім'я не повернула на вимогу органів соцзахисту переплату за попередньою субсидією.
  7. Якщо є заборгованість по аліментах понад три місяці. Тут також виняток становлять особи, які страждають алко- або наркозалежністю, а також ті, хто перебуває у місцях позбавлення волі.

Нагадаємо, колишній міністр економіки Тимофій Милованов вважає, що субсидії на газ, які підуть постачальникам газу в компенсацію за тарифами, будуть витрачені марно. Адже держава фактично оплачує їм через субсидії спекулятивну складову тарифу.