Коронавірус у Києві: хворих з ускладненнями нікуди класти, швидкі допомоги стоять в черзі до приймальних відділень

Автор: Марченко Любов

Локдаун, який вводиться в Києві з 20 березня по 9 квітня, неохоче сприйнятий багатьма підприємцями, однак медики повністю поділяють це рішення столичної влади. Коронавірус із кожним днем дедалі більше охоплює столицю, і київська медицина буквально задихається від напливу важких хворих.

Коронавірус у Києві: хворих з ускладненнями нікуди класти, швидкі допомоги стоять в черзі до приймальних відділень - today.ua

Лікарні та відділення, призначені для лікування хворих на коронавірус, вже заповнені на 100%. А кількість хворих щодня прибуває. Такого не було ні під час осінньої хвилі, ні, навіть, ще кілька днів тому, кажуть столичні медики.

Погляд зі швидкої допомоги

"Виклики надходять кожні 10 хвилин. Іноді по два одночасно, доводиться обирати, куди їхати в першу чергу. Якщо одночасно "дитячий" виклик і до літньої людини - обираємо дитину", - розповідає лікар швидкої допомоги.

Він каже, що раніше траплялися різні хворі з коронавірусом. Вони брали тільки важких. Зараз беруть майже всіх, тому що важкі майже всі. Люди задихаються, їм потрібен кисень, без якого вони просто приречені. За часів до пандемії кисень міг їм знадобитися двічі на рік. Тепер же вони щодня ним заправляються, а іноді доводиться заправлятися двічі за зміну, говорить доктор.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

Обурені діями уряду словаки зібрали гроші на снаряди для ЗСУ

Робота половини українських банків може зупинитися: у НБУ назвали причину

У Білому домі повідомили, коли розпочнеться постачання зброї в Україну

Швидка допомога везе хворих туди, куди скаже диспетчер. У центральну, Олександрівську, лікарню вже не приймають, каже доктор. Всі лікарні, передбачені для лікування коронавірусних хворих, вже заповнені: де 100% завантаження, де наближається до цього показника.

При цьому лікарі швидкої вже не так бояться ковіду, як у минулому році: майже всі вони вже перехворіли. Хто переніс легко, хто важко, проте колишнього панічного страху перед невідомістю серед медиків уже немає.

Коронавірус у Києві: хворих з ускладненнями нікуди класти, швидкі допомоги стоять в черзі до приймальних відділень

Що кажуть у лікарні

В Олександрівській лікарні медики валяться з ніг. Хворих дедалі більше, і вони все важчі.

"Хворих багато в усіх реанімаціях нашої лікарні, у всіх відділеннях. І все важкі, вимагають уваги. Якщо минулого тижня люди виписувалися, а на їхнє місце відразу клали інших, то тепер виписують менше, ніж госпіталізують. Іноді привозять надто пізно, а буває, вмирають і без побочок ", - ділиться сумними спостереженнями лікарка з Олександрівської лікарні.

Так важко столичній медицині ще не було

Не у всіх, хто лежить в спеціалізованих лікарнях, діагностований коронавірус. Є багато людей з пневмоніями іншого походження. Однак їм від цього не легше. Людям все одно, від чого вони задихаються, і вони сподіваються, що отримають тут порятунок.

"Багато молодих і важких. Серед пацієнтів - 70% киснезалежні, чого раніше не було. Реанімації переповнені. На ШВЛ близько 40 осіб - так багато ще не було з початку пандемії. Швидкі стоять у черзі до лікарень часом по три години", - розповідає секретар Київради Володимир Бондаренко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Темпи добового приросту хворих лякають. Так, якщо 8 березня було зафіксовано 286 підтверджених випадків, то 18 березня їх вже підтвердилося 1092. При цьому смертність у місті зросла втричі.

Нагадаємо, в Києві з 20 березня починається жорсткий локдаун через погіршення ситуації з коронавірусом. Дитячі садки працюватимуть. Транспорт поки не зупиняється. При цьому школярі поки на канікулах, а після канікул вони продовжать навчання в дистанційному режимі.