Коболєв розповів, чому річний тариф на газ набагато зручніше місячного

Річний тариф на газ за підсумками року може виявитися менш вигідним, ніж місячні тарифи. Але це, якщо їх порівнювати лише з точки зору грошових витрат. Насправді ж, основна перевага річного тарифу в його передбачуваності. У цьому переконував глядачів телеканалу "UA: Перший" глава правління компанії "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

Коболєв розповів, чому річний тариф на газ набагато зручніше місячного - today.ua

Річний тариф на газ залишається незмінним протягом 12 місяців з дня його введення. Тобто, всі споживачі отримують постійний і зрозумілий тариф з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022, підкреслив глава "Нафтогазу".

"Якщо клієнт компанії захоче перейти на інший тариф, він має повне на це право. Річна вартість, по суті, є страховкою споживача. При цьому, якщо він побачить, що влітку ціни в місячних пакетах знижуються, то залишається можливість відключитися від річного пакету" , - акцентував Андрій Коболєв.

Він також уточнив, що з 1 травня всіх споживачів автоматично, за умовчанням, компанії-постачальники переведуть на річні тарифи на газ. Хто захоче перейти на місячний тариф, повинен буде оформити заяву про перехід.

При цьому Андрій Коболєв в своєму інтерв'ю не акцентував увагу на тому, чи можна буде потім повернутися на річний тариф на газ, і якою буде величина цього тарифу (колишньою або новою) для "блудного сина", який захоче повернутися. Не акцентував він також уваги на переходах клієнтів від одного постачальника до іншого. Хоча такі, очевидно, також будуть.

Зате глава "Нафтогазу" ще раз нагадав, що ніяких авансових платежів за річним тарифом на газ робити не потрібно. Все оплачується за фактом споживання. Хоча, якщо хтось захоче заплатити авансом, то постачальник його не відмовлятиме.

Нагадаємо, експерти вважають, що річні тарифи на газ можуть штучно завищити, і що доцільніше було б ввести їх на початку осені, а не з травня.

ДЖЕРЕЛОhvylya