Кличко вимагає переглянути тарифи на газ для підприємств теплопостачання

Мер Києва Віталій Кличко, як глава Асоціації міст України, звернувся до президента Володимира Зеленського з вимогою, аби той не допустив кризи комунальної теплової енергетики в масштабах України, повідомляє сайт АМУ. Причина, що може призвести до колапсу теплопостачання - непомірні тарифи на газ для підприємств комунальної енергетики.

Кличко вимагає переглянути тарифи на газ для підприємств теплопостачання - today.ua

АМУ позитивно оцінює кроки уряду щодо обмеження вартості тарифів на газ для населення. Але про підприємства, які обігрівають міста, просто забули, їх залишили працювати в ринкових умовах, із ринковою ціною на газ. Віталій Кличко пояснив, у чому проблема.

У грудні підприємствам комунальної енергетики відпускали газ на ринку за ціною 6103,1 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ та інших надбавок). При цьому вартість тепла для населення розраховується за тарифом на газ в 4048,5 гривні за тисячу кубометрів. Тарифи на розподіл газу також ростуть із кожним місяцем. Крім того, зростає вартість електроенергії. А ще, у зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати в країні, на підприємствах теплокомуненерго також зобов'язані підвищити працівникам платню.

У підсумку, виникає величезна різниця між тим, що витратило підприємство на виробництво тепла, і тим, що платять люди. Через це борги комунальних підприємств зростають.

До кінця 2020 року сумарний борг підприємств комунальної теплової енергетики за газ склав 43,7 мільярда гривень. Причому 9 мільярдів "приросли" вже з початку опалювального сезону.  

Кличко вимагає переглянути тарифи на газ для підприємств теплопостачання В таких умовах або потрібно підвищувати людям тарифи на тепло, або відпускати газ для підприємств теплокомуненерго за фіксованим тарифом на газ - так само, як і населенню.

Перший варіант призведе до кризи неплатежів і може призвести до соціального вибуху, тому що платіжки у людей ще істотно зростуть у ціні (тариф на газ потрібно піднімати, як мінімум, у півтора рази). Тому краще другий варіант - зниження ціни на газ для підприємств, що обігрівають міста.

Асоціація міст України ще в кінці грудня звернулася до прем'єр-міністра із проханням вирішити цю проблему і знизити тариф на газ для підприємств теплової енергетики.

"На жаль, уряд не почув аргументів і фактично перевів вирішення проблеми на органи місцевого самоврядування, тобто на бюджети територіальних громад. Але на місцевому рівні такі проблеми вирішити неможливо через відсутність механізму і засобів", - йдеться у зверненні АМУ.

При цьому, зазначає Кличко, якщо підприємства теплокомуненерго не зможуть оплачувати компанії "Нафтогаз України" хоча б 90% спожитого ними газу, їх просто відключать від газопостачання. Що тоді чекає на жителів міст, які залишаться у своїх неопалюваних будинках наодинці із зимовим холодом, неважко уявити.

Нагадаємо, вчора, 18 січня, Кабмін прийняв рішення щодо обмеження тарифу на газ для населення до кінця опалювального сезону. Побутові споживачі будуть платити за газ не вище ніж 6,99 гривні за кубометр.

ДЖЕРЕЛОauc.org.ua
В українському небі з'явиться ще один лоукостер із Туреччини
У небі України з'явиться ще один турецький лоукостер. З 30 березня почне регулярні авіарейси з Києва в Анкару і назад компанія AnadoluJet, яка є лоуко...
Названо мобільні додатки, які найбільше розголошують дані своїх користувачів
Фахівці з кібербезпеки назвали кілька мобільних додатків, які розголошують найбільше даних про своїх користувачів. Лідером серед них виявився  Instagr...
У травні всіх споживачів переведуть на річний тариф на газ, проте плата за місячними тарифами може виявитися дешевшою
Вже з 1 травня всіх побутових споживачів за замовчуванням переведуть на річний тариф на газ. При цьому громадяни зможуть із нього перейти на місячний ...
Колишній глава “Укрзалізниці“ Войцех Бальчун буде в Україні добувати бурштин
Незабаром видобутком бурштину на Рівненщині займеться екс-глава “Укрзалізниці“ - польський рок-музикант Войцех Бальчун. Він є співвласником одного з б...
Оксана Марченко випустила свій перший фільм “Паломниця“
Оксана Марченко представила свій перший фільм в рамках авторського проекту “Паломниця“. З анонсованих 12 серій на офіційному YouTube-каналі телеведучо...