Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен "зайвий" квадратний метр житлоплощі будуть оцінювати, виходячи з вартості у 70,8 гривні.
Податку підлягає не вся житлова нерухомість, а лише та, яка перевищує визначені законом норми. Для квартир це площа понад 60 квадратних метрів, для приватних будинків - понад 120.
Максимальна ставка податку на житлову нерухомість згідно закону не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. Податок сплачується в наступному році за попередній. Таким чином, якщо ви придбали житло із "зайвими" квадратними метрами вже в 2021 році, то платити з нього податок доведеться лише в 2022.
Закон дозволяє місцевій владі підвищити нормативи площі, за якими настає обов'язок платити податок на житло. Тобто, місцеві ради можуть на свій розсуд зробити ці нормативи, наприклад, не 60, а 70 квадратних метрів, і не 120, а 130. Але, як показує практика, більшість місцевих рад вважають за краще не змінювати цей показник, а приймати його таким, як є.
Втім, якщо рахувати податок за нормативами, записаними в законі, то, наприклад, за квартиру площею 80 квадратних метрів доведеться заплатити: 70,8 х 20 = 1416 гривень. У минулому році податок на таку ж квартиру був нижчим - 1250 гривень.
Володарі "зайвих" квадратних метрів мають одержати платіжки від місцевої влади до 1 липня. Потім їм дається 60 днів, тобто фактично до початку вересня, на сплату цього податку.