Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році

Незабаром українцям, які мають у своїй власності великогабаритну квартиру або будинок, потрібно буде платити податок на житло. Цьогоріч кожен "зайвий" квадратний метр житлоплощі будуть оцінювати, виходячи з вартості у 70,8 гривні.

Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році - today.ua

Податку підлягає не вся житлова нерухомість, а лише та, яка перевищує визначені законом норми. Для квартир це площа понад 60 квадратних метрів, для приватних будинків - понад 120.

Максимальна ставка податку на житлову нерухомість згідно закону не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати. Податок сплачується в наступному році за попередній. Таким чином, якщо ви придбали житло із "зайвими" квадратними метрами вже в 2021 році, то платити з нього податок доведеться лише в 2022.

Закон дозволяє місцевій владі підвищити нормативи площі, за якими настає обов'язок платити податок на житло. Тобто, місцеві ради можуть на свій розсуд зробити ці нормативи, наприклад, не 60, а 70 квадратних метрів, і не 120, а 130. Але, як показує практика, більшість місцевих рад вважають за краще не змінювати цей показник, а приймати його таким, як є.

Який податок на житло доведеться українцям заплатити вже у цьому році Ставку податку на квадратний метр також можна зробити нижче. Наприклад, не 1,5% від мінімалки, а 1%.

Втім, якщо рахувати податок за нормативами, записаними в законі, то, наприклад, за квартиру площею 80 квадратних метрів доведеться заплатити: 70,8 х 20 = 1416 гривень. У минулому році податок на таку ж квартиру був нижчим - 1250 гривень.

Володарі "зайвих" квадратних метрів мають одержати платіжки від місцевої влади до 1 липня. Потім їм дається 60 днів, тобто фактично до початку вересня, на сплату цього податку.

Нагадаємо, за елітні квартири площею понад 300 квадратних метрів і будинки, площа яких перевищує 500 квадратних метрів, доведеться заплатити ще по 25 тисяч фіксованого податку на житло.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel
Настя Каменських “кинула“ одеситів і скасувала святковий концерт
Настя Каменських оголосила погані новини для жителів Одеси. Зірка за 4 дні до свята скасувала концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню. Украї...
Шмигаль повідомив, який тариф на електроенергію буде в Україні з 1 квітня
Глава Кабміну Денис Шмигаль назвав, яким, скоріш за все, буде тариф на електроенергію з квітня нинішнього року. Хоча, за його визнанням, остаточного в...
Світлана Лобода показала, як виглядає без макіяжу
Світлана Лобода в повсякденному житті практично не користується косметикою і нерідко ділиться з шанувальниками чесними фотографіями. Примітно те, що ф...
Сало для схуднення і від застуди: 6 способів застосування свинячого жиру
Сало - корисний для здоров'я людини продукт тваринного походження. Його рекомендують включати в меню при схудненні, а також використовувати для профіл...
Перехід на літній час: лікар пояснив, чим це загрожує людському організму
Перехід на літній час - це стрес для людського організму, і від нього слід відмовитися раз і назавжди. Таку думку висловив президент Української асоці...